تعریف:
مانند بسیاری از فعالیت های فرهنگی، Calligraphy ژاپنی یا Shodo یک شکل هنری است که در طی صدها سال توسعه یافته است. Shodo به طور مستقیم به “روش نوشتن” ترجمه می شود و روش سنتی نوشتن کاراکترها با استفاده از یک قلم مو محو شده است.

Shodo
تاریخ:
خوشنویسی ژاپنی قبل از 600 سال قبل در چین آغاز شد. الفبای ژاپنی، یا کانجی، از شخصیت های چینی زمانی ساخته شده که مسافرین چینی خواندن را به اشتراک گذاشتند. مورخان معتقدند این امر به گسترش بودیسم به ژاپن مرتبط است. پس از اینکه ژاپن شخصیت های خود را به نام هیراگانا توسعه داد، Shodo به شکل هنری خودش به عنوان بخشی از شعر، فلسفه و دیگر مفاهیم انتزاعی به رنگ و نمایش مودبانه تبدیل شد.

مفاهیم شودو و واژگان:
بونچین: وزنه هایی که به نظر می رسد میله ای است که کاغذ را نگه می دارد
فود: قلم مو از بامبو و مو اسب
هانس: کاغذ مخصوص برای نوشتن در جوهر سیاه
هیراگانا: شخصیت های ژاپنی که مانند حروف الفبا عمل می کنند
کانجی: شخصیت های چینی که بخشی از الفبای ژاپنی هستند
Sumi: جوهر سیاه
سوزوری: سنگ جوهر برای ایجاد جوهر استفاده می شود
چیزی که مخاطبان غربی ممکن است درک نکنند این است که در حالی که ساده تر با استفاده از قلم یا مداد نوشته می شود، با استفاده از قلم مو یا قلم جوهر برای نوشتن کلمات یا عبارات شامل سال ها و سال های تحصیل برای تکمیل است. گفته شده است که هر شخص به شیوه ای متفاوت رنگ می کند و یک کلمه یک کلمه را با توجه به خلق و خوی خود در یک زمان خاص رنگ می کند.

نقاشی Shodo که می توانید در خانه انجام دهید:
shodo

1. رنگ سیاه، کاغذ سفید، صفحات روزنامه و قلم مو بزرگ را جمع آوری کنید. هر قلم بزرگ رنگی خوب است، اما قلم موی سنتی از بامبو و موی اسب ساخته شده است.

2. به کاراکترهای ژاپنی آنلاین نگاه کنید که مایلید نقاشی کنید. من نمونه های آنلاین را بررسی می کنم و یک وب سایت خوب برای شروع از http://web-japan.org/kidsweb/virtual/shodo/shodo03.html است.

3. روزنامه را زیر کاغذ قرار دهید. بعضی ها دوست دارند روزنامه و کاغذ را ضبط کنند. به طور سنتی، آنها در پایین مقاله با بونچین یا وزنه ها قرار می گیرند.

4. اگر تصمیم به نشستن دارید، باید مستقیما نشست. پای خود را باید بر روی کف قرار دهید و اگر بتوانید پشت خود را به صندلی وصل نکنید. درست است که نقاشی ایستاده، اما نقاشی سنتی شودو هنرمند نشسته است. دست دیگر شما باید کاغذ را حفظ کند.

5. حالا زمان برداشتن قلم مو است. قلم مو مانند یک قلم یا مداد معمولی نیست. این بین انگشت شست، انگشت اشاره و انگشت میانی در موقعیت مستقیم قرار دارد. باید بر روی انگشت حلقه خود بماند و دست شما نباید هر بار کاغذ را لمس کند.

6. قبل از اینکه نقاشی کنید، رنگ خود را در هوا با قلم مو تمرین کنید. با کاراکترهای ژاپنی، نظم سکته مغزی مهم است و قبل از شروع باید قبل از سکته مغزی را بدانید. مثال های آنلاین شما باید توضیح دهید که شما باید خطوط یا سکته مغزی خود را انجام دهید.

7. حالا زمان رنگ آمیزی است! شما ممکن است عصبی باشید اگر اولین بار است که Shodo را انجام می دهید. خود را آرام نگه دارید و نفس صاف کنید. توقف سکته مغزی را متوقف نکنید – تغییر رنگ نقاشی از قلم مو را تغییر می دهد. در عوض، تا زمانی که تمام حرکات شما انجام شود، ادامه پیدا کنید. بلافاصله پس از پایان دادن به سکته مغزی، بازگشت به خود و خواندن نقاشی یا نقاشی کردن آن، “لمس کردن” است.

8. تا زمانی که با نقاشی خوشنویسی خود راضی نباشید، تکرار کنید. چند بار این کار را انجام می دهد تا اینکه با احساس حرکات قلم مو و نظم سکته آشنا شوید. البته، شما می توانید این مراحل را با یک شخصیت سخت تر ژاپنی شروع کنید. در هنگام تلاش برای این فعالیت جدید، کتابها و کیتهای زیادی برای کمک به شما وجود دارد.

اطلاعات شگفت انگیز درباره Shodo:
1. دانش آموزان ژاپنی Shodo را به عنوان یک موضوع در مدرسه یاد می گیرند – مانند شما ممکن است در کلاس های دست خط بنویسید. با این حال، این اغلب در کلاس های هفتگی شروع به عنوان جوان به عنوان درجه سه یا چهار. بعضی از کودکان حتی در کلاس های بعد از ظهر یا کلاس های آخر هفته شرکت می کنند تا بتوانند مهارت های شودو یا خوشنویسی خود را کامل کنند.

2. برای اینکه حرفه ای در Shodo در نظر گرفته شود، شما باید درس های سخت تر Shodo در مدرسه راهنمایی و مدرسه ارشد را مطالعه کنید. پس از آن، شما باید خوشنویسی و شودو را در دانشگاه مطالعه کنید. بسیاری از متخصصان می گویند که تحصیلات واقعی آنها پس از اینکه کارشناسی ارشد انجام داد، شروع به کار کرد.

3. مسابقات خوشنویسی یا شودو در سال های اخیر بسیار محبوب بوده است. در عوض نقاشی در هنگام نشستن، گروه های دانشجویی – معمولا دختران – هنگام پخش موسیقی، پیام های مثبت را نقاشی می کنند. امتیازات در طول رقابت ها بر اساس چگونگی نقاشی آنها مشخص می شود، بلکه این که چگونه آنها را به موسیقی می رسانند و میزان رقص در آنها زیاد است. خلاقیت شگفت انگیز است به عنوان برس های رنگی برای این مسابقه محدوده از قلم مو کوچک خود را به نوعی کوچک به مورچه ها که نیاز به دو یا چند دختر به رنگ با! اگر شما علاقمند هستید، فیلم Shodo Girls را تماشا کنید!
4. بسیاری از جنگجویان سامورایی باید قبل از اینکه به عنوان یک جنگجوی واقعی شناخته شوند، باید در این هنر خوشنویسی و همچنین دیگران آموخته شوند. سایر فعالیت های فرهنگی شامل پخش فلوت، انجام مراسم چای سنتی و حتی تنظیم گل به درستی قبل از اینکه یکی از آنها در تمام زمینه های آموزش سربازان واجد شرایط باشد.

5. با وجود اینکه شخصیتهای ژاپنی نظم سکته مغزی متفاوت دارند، آنها همچنین روش دیگری برای خواندن دارند. در فرهنگ های غربی، ما صفحات را به سمت راست می خوانیم. در ژاپن، راه درست خواندن، درست به سمت چپ است. این همان شیوه ای است که در یک صفحه هم نوشته می شود!

6. اگر از بخش واژگان به خاطر بیاورید، دانش آموزان ژاپنی باید دو مجموعه شخصیت ها (یا حروف) را به نام هیراگانا و کانجی یاد بگیرند. دیگر دانشجویان ژاپنی باید یاد بگیرند کاتاکانا است. این کاراکترها فقط برای ترجمه کلمات غربی استفاده می شوند. تصور کنید یادگیری سه مجموعه مختلف از حروف!

7. Shodo یکی از ویژگی های مهم در رمان Mieko و گنجینه پنجم است. این داستان توسط Elenor Coerr به دنبال یک دختر جوان که دوست دارد خوشنویسی، اما به علت آسیب او نمی تواند رنگ دیگر. این داستان در مورد چگونگی الهام گرفتن او برای نوشتن و نقاشی دوباره می گوید.

8. بازی بر اساس سنت های شودو و داستان های قومی ژاپنی برای Playstation 2، Playstation 3 و Wii ساخته شده است. این Okami نامیده می شود و شما به عنوان خدای گرگ ژاپنی بازی می کنید که این نام را به اشتراک می گذارد. Okami یک خدای خالق ژاپنی است و شما با استفاده از دم پای خود می توانید نقاشی و نقاشی های دیگر را نقاشی کنید.

9. در حالی که دقیقا Shodo نیست، یک سبک مشابه از خوشنویسی از ژاپن محبوبیت فراوانی دارد. نقاشان نقاشی های نقاشی Sumie و یا شستشوی آن کسانی هستند که از دانش خود در زمینه خوشنویسی استفاده می کنند تا بدن یک اژدها را در یک سکته قلم مو رنگ کنند. سر اژدها برای اولین بار رنگ آمیزی شده است، اما بقیه اژدها با یک سکته مغزی تک رنگ شده است که قبل از تکمیل آن نیاز به تغییر در جهت، حلقه ها، بازوها و فلاش ها دارد. ارزش این است که ویدیوهای یوتیوب را چک کنید.

10. اگر می خواهید در سفر خود Shodo خود ادامه دهید، یک منبع آنلاین خوب در http://shodo-japan.com/ یافت می شود. این مجموعه ای از آموزش های آنلاین و کارگاه های آموزشی است که به شما کمک می کند تا تکنیک ها و مهارت های مورد نیاز برای تمرین Shodo را بیاموزید. همچنین بخش هایی برای خرید کالاهای سنتی خوشنویسی وجود دارد. این وب سایت در ژاپن است – اما برای یک کارگاه آموزشی Shodo نزدیکتر به نظر می رسد زیرا صدها نفر در سراسر جهان وجود دارد!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.