چگونه به مانند یک مایکو لباس

Maiko یک برچسب برای یک خانم است که در حال تحصیل برای سرگرمی در کیوتو، به طور کامل آموزش دیده در هنرهای معاصر ژاپن است. او به طور معمول کیمونو را می پوشاند، یک لباس بلند سنتی طولانی که به عنوان یک لباس رسمی در ژاپن پوشیده شده است. یک کیمونو بیشتر شناخته شده از لباس های ژاپنی است، اما این اصطلاح برای شناسایی طیف وسیعی از لباس های مختلف از ژاپن استفاده می شود. Maikos لباس های سنتی و لباس های پارچه ای را به نظر می رسد پیچیده تر و با شکوه تر، مانند همتایان خود را از ژاپن باستان زمانی که Maikos آغاز شد.

مجموعه ای از اقلامی است که یک کیمونو را تشکیل می دهند و نام های سنتی ژاپنی دارند. این شامل:
Datejime: کمربند که زیر کمربند obi قرار می گیرد و یک شبح کامل کیمونو را تضمین می کند
Geta: کفش های ژاپنی سنتی بدون پاشنه
Hanhaba: Obi sash است که با کیمونو روزمره همسان است
جوبان: لغزش پنبه سفید که زیر کیمونو قرار دارد
Koshi himo: کمربند پنبه ای که کیمونو را در محل نگه می دارد
اوبی: شمعدان ابریشم تزئینی
زوری: کفش های ژاپنی سنتی که پاشنه دارند

پروسه قرار دادن یک کیمونو خانم پیچیده است، زیرا اکثر افراد نیاز دارند که به آنها کمک کند تا آنها را به درستی اجرا کنند. مراحل قرار دادن در یک کیمونو زیر است.

1. در مرحله اول، لغزش به نام جوبان قرار داده شده است. این باید مانند حمام راحت باشد و باید به راحتی در کنار آن گره خورده باشد.

2. گام دوم زمانی است که کیمونو قرار داده شود. بازوهایتان باید از طریق شکافهای بالای کیمونو بیرونی ابریشم بیرون برود. پس از آن قرار داده شده است، مطمئن شوید که پشت پانل لباس پوشیدن با پشت خود را متمرکز است.

3. بعد، قسمت راست روپوش را در اطراف بدن خود به سمت چپ قرار دهید. اگر مواد بیشماری وجود داشته باشد، درست است که لباس به پشت شما نزدیک می شود. سمت چپ را بچرخانید تا همپوشانی شود در صورت نشان دادن لغزش جوبان را تنظیم کنید.

4. برای حفظ کیمونو در محل، اولین کمربند وابسته است. این به نام کوششی هیمو است. ابتدا کمربند را پشت سر خود نگه دارید و آن را در جلوی خود قرار دهید. در حال حاضر ریمل کیمونو باید تنظیم شود تا کمربند koshi himo زیر مواد اضافی در جلو پنهان شود.

5. اکنون کمربند دوم گره خورده است. این نام datejime است. این کمربند را مانند کیوی هیمو ببندید، اما این کمربند نشسته در بالای کیمونو و قابل مشاهده است.

6. در حال حاضر باید obi یا sash تزئینی نهایی را به هم متصل کنید. ساده تر obi sash hanhaba است. برای بستن این دستگیره، ابتدا یک دست را در یک طرف اندازه بگیرید تا بتوانید با مواد کافی یک گره را بچرخانید. این مواد را برای تسویه حساب بگذارید. بقیه کمربند را به پشت خود نگه دارید و دور آن را بچرخانید تا دو انتها در حال حاضر در مرکز پشت قرار داشته باشند.

7. سپس دو obi hanghaba را به هم متصل کنید و محکم ببندید. برای قدم بعدی، باید کاملا تنگ باشد. به پایان می رسد باید به obi یا datejime بسته شود. اگر obi به اندازه کافی تنگ باشد، ارسی نمی افتد. تنظیمات نهایی را به کریم کیمونو انجام دهید تا تمام پانل ها سطح و محور باشند.

مرحله نهایی کیمونو، یک ظاهر طراحی شده از مو و لوازم جانبی است. این همان چیزی است که مایکو را از خانم های دیگر که یک کیمونو را می پوشند جدا می کنند. سبک مو و لوازم جانبی آن سنتی تر و جذاب تر از انتخاب های دیگر است. Maikos همچنین لباس خود و سبک خود را متفاوت، بسته به مرحله ای از آموزش خود را در آنها هستند. یک مدل موی معمولی از مایکو یک شیرینی ساده مثل یک نان است. آنها یک دسته از پوست بدون رنگ پوست را در رشته مو نشان می دهند، که ثابت می کند که کلاه گیس هایی که زنان خانم گایشی پوشیدن آنها را نداشته اند. شیرینی های آنها با دکوراسیون موهای زیبا یا کانزشی تزئین شده است. مایکو دوست دارد که کانزاشی گل را بپوشد که در فصول مختلف یا تعطیلات کشیده شود.

لوازم جانبی نهایی شامل کفش، کیسه و فن است. یک کیمونو باید با یک جفت صندل، یا سبک گیتا یا زوری پوشیده شود. کیسه انتخاب شده نیز به طور معمول بیشتر سنتی است. اینها کیومرنگ های کیمونو نامیده می شوند و به نوعی با پارچه کیمونو مطابقت دارند. آنها کیمونو کیسه ای نامیده می شوند، زیرا آنها معمولا از پارچه های مشابه به لباس های کیمونو سنتی ساخته می شوند. در نهایت، مایکو ژاپنی نباید بدون طرفدار او بیرون بیاید. اینها معمولا از کاغذ ضخیم ساخته شده و در طیف رنگی موجود هستند. برخی حتی طرح های جزئی دارند و یا در رنگ فلزی – و یا حتی برگ طلایی پوشیده شده اند! این طرفداران مهم هستند، زیرا آنها فقط اهداف زیبایی شناختی نیستند. مایکو از طرفداران خود در بسیاری از فعالیت ها، از جمله رقص و مراسم چای استفاده می کند. اینها معمولا در obi یا کمربند ابریشمی برای دسترسی آسان نگهداری می شوند.

مایکوس معمولا در اطراف منطقه کیوتو یافت می شود، جایی که آنها همچنان به کارفرمایان کلاس بالا برای حرفه ای ها ادامه می دهند، همانطور که برای صدها سال انجام می دهند. بسیاری از مایکس ها خواستار نمایش هنرهای سنتی خود برای گردشگران و بازدیدکنندگان هستند، همانند کسانی که در مرکز مایکویا یافت می شوند.
از دست دادن فرصتی برای ملاقات با چنین نمادی تصفیه شده از فرهنگ ژاپنی امروز!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.