تعریف:
Furoshiki عمل بسته بندی اقلام مهم در پارچه ژاپنی است. این به عنوان یک فعالیت فرهنگی دیده می شود و در طراحی آن هنرمندانه است. لباس، غذا، هدایا و موارد دیگر در این پارچه های تزئینی پیچیده می شود. پارچه مورد استفاده برای بسته بندی به عنوان furoshiki نامیده می شود.

تاریخ:
این فعالیت فرهنگی تا قرن هشتم نسبت به حمام عمومی فرستاده یا ژاپنی ارتباط دارد. مردان و زنان که از حمام بازدید می کنند لباس های خود را در بسته های جداگانه پوشانده اند. این جعبه های تزئینی در بازار ها ظاهر می شود، زیرا کالاها با استفاده از پارچه های تزئینی مشابه و تکنیک های تزیین پیچیده شده اند. این پارچه از پنبه و کتان ساخته شده است. این به پارچه ها و طرح های مختلف، و نیز تکنیک های پیچیده پیچیده تر تبدیل شده است. در زمان های مدرن، پارچه های فورشیکی نیز می تواند از ابریشم، نایلون و دیگر مواد ساخته شده باشد. این پارچه ها در گستره ای از اندازه ها قرار می گیرند تا موارد خاصی را پوشش دهند.
Furoshiki

واژگان فاروشیکی:
Otsukai tsutsumi: بسته بندی پایه حمل در سبک furoshiki.
شیبوری: سبک سنتی رنگرزی بر روی پارچه ابریشمی یا کتانی برای ساخت پارچه های فورشیکی.

بسته بندی Furoshiki که می توانید در خانه انجام دهید:
1. پارچه ای را که می خواهید استفاده کنید جمع آوری کنید. بافت دستمال یا دستمال پنبه خوب است اگر شما یک پارچه ژاپنی furoshiki ندارید، اما شما باید مطمئن شوید که آن را به شکل یک مربع یا مستطیل است. مربع بزرگتر، تاشو راحت تر خواهد بود. شما می توانید پارچه های تزئین شده furoshiki را در سوپرمارکت های آسیایی پیدا کنید. متناوبا، شما اغلب می توانید پارچه های فوریشکی سنتی و طرح های آنلاین مانند پارچه های رنگی shibori را پیدا کنید.

2. جعبه ای را که می خواهید پوشش دهید جمع آوری کنید. این باید مستطیلی شکل باشد و اندازه آن باید حدود یک چهارم پارچه مورد استفاده شما باشد.

3. دستورالعمل های آماده برای طراحی بسته بندی furoshiki را که مایل به آن هستید، آماده کنید. من نمونه های آنلاین مانند http://furoshiki.com/technique_basic_wrap را بررسی می کنم. این مراحل در حال شکل دادن به چگونگی پیچاندن پایه furoshiki، همچنین به عنوان otsukai tsutsumi شناخته شده است.

4. با پایین دست پارچه رو به بالا شروع کنید. جعبه خود را در مرکز قرار دهید توجه داشته باشید که دو گوشه افقی و دو گوشه عمودی وجود دارد.

5. یکی از گوشه های عمودی را بردارید و آن را زیر جعبه قرار دهید.

6. آخرین گوشه عمودی را در بالا قرار دهید و آن را در اطراف جعبه قرار دهید. اگر پارچه ای بیش از حد وجود داشته باشد، آن را مانند زیر قرار دهید.

7. از گوشه های افقی به عنوان یک کراوات استفاده کنید. بسته بندی furoshiki شما به پایان رسید!
Furoshiki

اطلاعات جالب در مورد Furoshiki:
1. بسیاری از سبک های بسته بندی furoshiki برای طیف وسیعی از موارد وجود دارد. بعضی از سبک ها با تکنیک های سخت تر شامل یک کیسه حمل سبک، سبک بسته بندی بطری، سبک بسته بندی گل و سبک های مختلف برای اندازه های مختلف جعبه.

2. استفاده مدرن از furoshiki شامل هدیه بسته بندی، کیسه برای حمل و یا خرید لوازم جانبی مانند روسری، کمربند و یا bandanas. بسیاری از آنها به عنوان بخشی از شیوه زندگی سازگار با محیط زیست و مینیمالیستی خود استفاده کرده اند. دلایل این امر شامل صرفه جویی در مقدار کاغذ بسته بندی و همچنین محدود کردن تعداد اقلام خریداری شده در یک سفر خرید است.

3. محبوبیت furoshiki به تازگی افزایش یافته است، زیرا مردم از پارچه شخصی به عنوان کیسه های قابل استفاده مجدد استفاده می کنند که در سبک furoshiki استفاده می شود. وزیر محیط زیست ژاپن، خانم Koike، استفاده از پارچه furoshiki را به حداقل رساندن استفاده از کیسه های خرید پلاستیکی در فروشگاه در سال 2006 را تایید کرد.

4. خانم Koike همچنین در طول زمان خود به عنوان وزیر محیط زیست، نوع جدیدی از پارچه را برای اهداف furoshiki تایید کرد. این پارچه از بطری های پلاستیکی بازیافت شده ساخته شده و به سبک نقاشی های سنتی ژاپنی طراحی شده است. این پارچه، به نام mottainai furoshiki، به “پارچه زباله های شرم آور” تبدیل می شود؛ چرا که به معنای نمایش دادن چگونگی بازیافت زباله ها و تبدیل شدن به چیزی زیبا است.

5. محبوبیت furoshiki شده است در فرهنگ ژاپن مدرن به عنوان یک راه برای پوشش و حمل جعبه ناهار ایده آل. بسیاری از ناهار ژاپنی در جعبه های بنتو ساخته شده اند و مواد غذایی در این ظروف برای ارائه های پیچیده و دقیق آنها شناخته شده است. پوشش زمانی که ناهار بنتو را تهیه می کنید، آخرین تماس شخصی شماست. پارچه furoshiki که wrapped جعبه ناهار به معنای مطابقت با رنگ و سبک ناهار است.

6. سفارشی دیگر ژاپنی با استفاده از furoshiki شامل هدیه دادن است. پارچه furoshiki باید یک هدیه با دقت انتخاب شده قرار داده است. هدیه دادن سنت طولانی در ژاپن دارد، که به عنوان یک مناسبت و وظیفه اجتماعی دیده می شود. ترتیبات تجاری به طور خاص نباید بدون تبادل هدیه انجام شود. ارائه هدیه حتی مهمتر از هدیه است، از این رو اهمیت بسته بندی furoshiki درگیر است.

7. سبک شیبوری یا سبک سنتی پارچه فرورشیکی (که در بالا ذکر شد) ریشه در قرن هشتم دارد. امپراتور شومو با استفاده از تکنیک شیبوری پارچه ای را به عنوان یک معبد تادای جی در نارا در همان زمان به رنگ مویی تزئین کرد. روش برای ساخت پارچه shibori شبیه به رنگ کراوات است، به عنوان یک پارچه به عنوان یک پارچه برای ساخت الگوهای خاص پیچ خورده است. رنگ سنتی رنگ استفاده شده بنفش است.

8. در حالی که دقیقا furosshiki نیست، دیگر هنر و صنعت تاشو فرهنگی از ژاپن اریگامی نامیده می شود. تکنیک های تاشو مشابه برای استفاده از کاغذ به شکل طیفی استفاده می شود. برخی از طرح های اریگامی شامل حیوانات، گل ها و یا مردم است.

9. تکنیک های بسته بندی ژاپنی برای ساخت یک نوع جدید کفش به نام “Furoshiki” توسط سازندگان Vibram مورد استفاده قرار گرفته است. کفش در اطراف پا پیچیده می شود و همراه با نوارهای نوار پارچه ای نگهداری می شود. گفته می شود کفش های فورشیکی آنها نسبت به کفش های دیگر انعطاف پذیر تر است. سبک های فضای باز، و همچنین طرح های زمستانی و بوت وجود دارد.

10. اگر می خواهید در سفر خود به فورشیکی خود ادامه دهید، یک منبع آنلاین خوب در http://furoshiki.com/techniques/ یافت می شود. این مجموعه ای از دستورالعمل های آنلاین برای کمک به تکنیک ها و سبک هایی است که شما نیاز دارید تا پارچه را در سبک furoshiki بپوشانید. همچنین چند ویدیو یوتیوب برای کمک به شما وجود دارد.
more bandana furoshiki

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.