تعریف:
Ikebana هنر تنظیم گل است که از ژاپن باستان آغاز می شود. این به عنوان یک هنر است که در آن گل ها و دیگر عناصر طبیعی به گونه ای قرار می گیرند که هماهنگی، صلح و زیبایی را به تصویر بکشند.

Ikebana Nippon

Images:JNTO

Ikebana Nippon

Moribana Style Ikebana

Heika Style Ikebana

A post shared by 노지은 (@mariposa.studio) on

Ikebana
تاریخ:
اصطلاح "ایکباانا" به معنای "گلهای زندگی زنده" یا "دادن زندگی به گلها" به زبان انگلیسی است. این فعالیت فرهنگی دارای منشاء در معابد بودایی است، زیرا گلها برای قرن ها پیش از قرن هفتم ارائه شده اند. اضافه کردن برگ و دیگر عناصر طبیعی به ترتیبات گل به عنوان یک ایده از یک دین ژاپنی دیگر، Shinto اشاره می شود. شintoیزگی همه عناصر طبیعی را به عنوان زیبایی و معنوی باور داشت، نه فقط گلها. ایکبانا در طول قرن پانزدهم به یک سبک هنری تبدیل شد که راهبان بودایی آن را به دیگران آموزش دادند تا قواعد تنظیم گل خود را برای دیگران ایجاد کنند. در نتیجه، مدارس Ikebana شکل گرفتند، هر کدام دارای سبک و سبک خاص خود بودند. ترتیبات گل یک نماد هنر زیبا در خانه اشرافی بود. در طی این زمان، سبک هایی مانند نجیر با سایر فعالیت های فرهنگی منحصر به فرد مانند مراسم چای و شعر هویکو همراه بود. در زمان های مدرن، سبک و تکنیک های دیگر هنر و طراحی بر ikebana تأثیر گذاشته است، اما اصول اساسی هم همین طور باقی مانده است. مهمترین آنها این است که ikebana هنوز به عنوان پیگیری روحانی در کمک به ادغام داخل و خارج از منزل دیده می شود.

ikebana
واژگان Ikebana:
Iki: یک عنصر زیبایی شناسی ژاپنی که به "منحصر به فرد تصفیه شده" ترجمه می شود.
Moribana: سبک محبوب آرایش گل است که به "piled up" ترجمه می شود. گل و عناصر دیگر در ظروف کم و کم عمق قرار می گیرند.
Nageire: یکی دیگر از سبک های محبوب گل آرایش است که به "پرتاب در" ترجمه شده است. آیتم های طبیعی در گلدان های بلند مرتفع می شوند.
Rikka: سبک سنتی ترتیبات گل که به "گل های ایستاده" ترجمه می شود. این سبک با استفاده از هفت شاخه برای نشان دادن صحنه های طبیعی است.
شاکا: یک نوع تنظیم گل که جهان ذهنی را دربر می گیرد.
شین: یک شاخه ای است که نماد آسمان است و یک عنصر مهم در ترتیبات گل شاکا است.
سو: شعبه ای است که نشان دهنده انسان است و یکی از عناصر مهم در ترتیبات گل شاکا است.
تای: شعبه ای است که نشان دهنده زمین است و یک عنصر مهم در ترتیبات گل شاکا است.

عناصر Ikebana:
Ikebana به انواع دیگری از تنظیم گل در کشورهای غربی متفاوت است. ترتیب گل در غرب متشکل از تنظیم گلها و دیگر عناصر گیاهی به صورت یکنواخت در یک کشتی است. ایکبانا اساسا متفاوت است به دنبال تلاش بیشتر برای ایجاد نزدیک شدن به طبیعت در طول روند ایجاد. در اینجا عناصر طراحی Ikebana مورد توجه قرار گرفته است:
• مینیمالیسم: ایده آل های بودایی از مینیمالیسم در هسته ikebana هستند. عناصر طبیعی که در ترتیب قرار می گیرند مانند مجسمه ها هستند و هر کدام باید هدف داشته باشند. به عنوان مثال، برگ باید با چگونگی تکمیل آنها با یکدیگر و با توجه به سبک صفحه نمایش به پایان رسید.

• شکل و خط: این عنصر همچنین دارای ارتباط با بودیسم است به عنوان تمام اشکال و خطوط باید در یک موقعیت طبیعی به نظر می رسد. به عنوان مثال، ترتیبات درست، اغلب با شاخه هایی ساخته می شود که خطوط راست و خمیده را ارائه می دهند. این توانمندی و استحکام درخت را نشان می دهد. سبک ترشی آرایش با عناصر نرم تر با ترکیب گیاهان گل و گیاهان است که در حال رشد است. این همچنین یک جنبش و فضل را می دهد.

• ساختار: بسیاری از ترتیبات گل های سنتی ژاپنی بر اساس یک مثلث پالئال است. نقاط مثلث معمولا با شاخه ها یا شاخه ها ساخته می شوند. یک سبک محبوب به نام شاکا این یک گام را به جلو می برد، زیرا ترتیبات این سبک دنیای معنوی را با استفاده از ساختار آن نشان می دهد. طولانی ترین شاخه یا گل در آرایش نامیده می شود shin، و این نشان دهنده بهشت ​​است. شاخه های متوسط ​​یا گل ها، گرم، نشان دهنده انسان است، و کوتاه ترین شاخه یا گل، تا، نشان دهنده زمین است.

• فرم: طراحی نهایی گل ها و دیگر عناصر گیاهی باید در طی ترتیب یافت شود، نه برنامه ریزی و اجباری. گفته شده است که شما باید آنچه را که قبلا در گل ها، شاخه ها و برگ هایی که انتخاب کرده اید پیدا کنید. یک روش معمول یك كیبنا بر تقارن و ناسازگاری تاكید می كند كه از طریق استفاده از فضای آزاد، اعداد ناهموار و تعداد كمتری از بلورها به وجود می آید.

• زیبایی شناسی: احساس کلی از آرایش باید ارزش های سنتی ژاپنی را در خود جای دهد. یک روش برای توصیف آن، تاج یا وضوح تصحیح شده است. سبک است که توضیح می دهد این است rikka یا سبک گل ایستاده است. این سبک با استفاده از هفت شاخه برای ایجاد و یا نمایندگی زیبایی از مناظر طبیعی مانند تپه ها، آبشارها و دره ها در ترتیبات خود را.

• بشریت و سکوت: گفته می شود ایکبانا نیز تجسم سازنده این طرح است. این خلق و خوی خالق و سفر شخصی با طبیعت را نشان می دهد. سبک ای که من فکر می کنم این را ذکر می کنم این است که یکی از اجزای موریانا است که با استفاده از کاسه کم عمق آن به عنوان یک استخر انعکاس تنظیم شده است. سرانجام، هنگام شرکت در ikebana شما نباید صحبت کنید. این فرایند باید یک فعالیت هشیارانه باشد، جایی که شما فقط بر عناصر طبیعی که در مقابل شما شکل می گیرید متمرکز می شوید.

آمار جالب درباره ایک بنا:
1. هزاران مدارس ikebana در ژاپن تنها وجود دارد، با بیشتر شناخته شده است که مدرسه Ikenobo، در معبد Choho-ji در کیوتو آغاز شده است. از آن زمان به بعد، فصل ها در سرتاسر جهان منتشر شده است و اخیرا به بیش از 60،000 معلم در بسیاری از کشورهای مختلف متصل شده است. Ikebana هنوز هم بسیار محبوب در کشور خود است، آن است که توسط تقریبا 15 میلیون نفر سالانه، که بسیاری از آنها زنان جوان است.

2. در حالیکه بسیاری از زنان ikebana را تمرین می کنند، این نیز یک فعالیت فرهنگی است که از لحاظ تاریخی نیز مردان بوده است. در واقع، جنگجویان سامورایی باید قبل از اینکه به عنوان یک جنگجوی واقعی شناخته شوند، باید ترتیب گل و همچنین سایر فعالیت های فرهنگی مهم را آموزش دهند. در حال حاضر، استادان برجسته Ikebana مردان بیشتر از زن وجود دارد.

3. سبک های مدرن و تکنیک ها در حال تغییر نحوه ترتیب ikebana با هم هستند. یکی از استادانی که سبک های جدید را در آغوش گرفته اند، Techigahara Sofu است که از گچ، پلاستیک و حتی فولاد در ترازهای گل استفاده می کند. او مدرسه Sogetsu را تاسیس کرد، بنابراین آرمان های خود را از تجربیات نیز توسط دانش آموزان جدید انجام می شود.

4. علاوه بر مدرسه ایکنبو، دو مدرسه شناخته شده دیگر نیز مدرسه Sogetsu و مدرسه Ohara است. این دو مدرسه بیشتر مدرن هستند، هر کدام تقریبا یک قرن است. مدرسه Sogetsu و مدرسه Ohara توسط اساتید ikebana که خواستار ترکیب عناصر غربی محبوب تر بودند تاسیس شد.

5. اگر شما در کلاس ترتیب ikebana شرکت می کنید، بعضی از کلاس هایی که باید انجام دهید، از قیچی استفاده می کنید تا گیاهان مختلف را به درستی مرتب کنید، شاخه ها را خم کنید، بنابراین آنها را از بین نمی برند یا به نظر غیر طبیعی نمی روند، گل ها را به نمادهای عناصر سنتی، گلدان یا کاسه مناسب برای ترتیب دادن و یادگیری نحوه نگه داشتن عناصر طبیعی خود را تا آنجا که ممکن است.

6. نمایشگاه های ikebana وجود دارد که در آن شما می توانید کارشناسان توانایی ها و تکنیک های خود را نشان دهید. بسیاری از این نمایشگاه ها در مورد "دوستی از طریق گل" به جای رقابت هستند و در ژاپن و همچنین کشورهای دیگر شناخته شده است. مسابقات تنظیم سالانه در ژاپن که در آن استادان رقابت می کنند وجود دارد. در این مسابقات، استادان تجهیزات مشابه، گل ها و گیاهان دارند، اما باید طعم و تجربه شخصی خود را در ترتیب های مختلف استفاده کنند.

7. Ikebana در دسترس دانش آموزان از طریق کلاس های مدرسه و باشگاه ها برای کسانی که مایل به یادگیری است. Ikebana نیز به طور منظم از طریق "چگونه به" فیلم ها و نشان می دهد در تلویزیون ژاپن نشان داده شده است. یکی از این نمایشها Seikei Bijin یا Beauty Artificial Beauty است که مجموعه تلویزیونی نمایشنامه است که کارشناسی ارشد ایکبانا به عنوان شخصیت مرد و علاقه عشق است.

8. در حالی که ikebana نیست، فعالیت فرهنگی مرتبط با ژاپن کدو نامیده می شود. این هنر سنتی عطر و با استفاده از بخور دادن است. این تمرین به طور کلی یاد گرفته شده است اگر یک زن ژاپنی بخواهد به عنوان تصفیه شده همراه با یكی بانا و مراسم چای سنتی باشد. این یک کراوات دیگر برای ikebana به عنوان برخی از گل های استفاده شده در ترتیبات نیز محبوب عطر بخور دادن است.
9. یکی دیگر از فعالیت های فرهنگی ژاپن که ارتباط با گل دارد بونسای در حال رشد است. این هنر در حال رشد درختان کوچک در اشکال خاص است تا زیبایی و زیبایی طبیعی خود را به نمایش بگذارند. بسیاری از زیبایی شناسی هایی که در ترکیب گل های ایکتوبا یافت می شوند نیز در رشد بونسای بسیار مهم هستند.

یک منبع آنلاین خوب اگر بخواهید در مسیر سفر ایکباان خود ادامه دهید، در https://www.ftd.com/blog/design/ikebana یافت می شود. این وب سایت یک گام به گام آموزش برای کمک به مهارت ها و تکنیک های شما نیاز به ساخت گل خود را. از آنجا که معلمان ایکبانا در سراسر جهان وجود دارد، اگر در اینترنت جستجو کنید، ممکن است یک مربی واجد شرایط در نزدیکی شما پیدا کند. با نگاهی به http://www.ikebanahq.org/index.php، شروع کنید. در نهایت، بسیاری از فیلم های یوتیوب و صفحات وب برای کمک به شما وجود دارد اگر می خواهید این هنر را در خانه انجام دهید.

Ikebana

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.