Jak ubierać się jak Maiko

A Maiko jest etykieta dla pani, która studiuje być artystą w Kioto, w pełni przeszkoleni w japońskich sztukach uświęcone. Ona zazwyczaj nosi kimono, tradycyjną długą szatę, który jest noszony jako formalny strój w Japonii. Kimono jest najbardziej uznanych japońskich ubrań, ale termin ten był kiedyś używany do identyfikacji szereg różnych ubrań z Japonii. Maikos nosić więcej ubrań tradycyjnych i wzorów tkanin, aby wyglądały bardziej wyrafinowany i pełen wdzięku, podobnie jak ich odpowiedniki z starożytnej Japonii, kiedy Maikos pochodzi.

Istnieje wiele elementów, które składają się na kimono i mają tradycyjne imiona japońskie. Należą do nich:
Datejime: Pasek, który znajduje się pod obi pasa i zapewnia idealne kimono sylwetkę
Geta: tradycyjne japońskie buty bezobcasa:
Hanhaba Obi skrzydła, które jest dopasowane do codziennego kimona
Juban: biała bawełna poślizgu, który pasuje pod kimono
Koshi Himo: Bawełna pas, który posiada kimono w miejsce
Obi: Dekoracyjne jedwabna szarfa
Zori: Tradycyjne japońskie buty, które mają obcas

proces wprowadzania na pani kimono jest skomplikowana, a najbardziej potrzebują inną osobę, aby pomóc im umieścić go prawidłowo. Etapy zakładania kimona są poniżej.

1. Po pierwsze, poślizg nazywany juban jest wprowadzone. Powinien czuć się jak światło szlafrokiem i powinien być związany ściśle z boku.

2. Drugim krokiem jest, gdy kimono jest wprowadzone. Twoje ramiona powinny przejść przez najlepszych szczelin jedwabnego kimona zewnętrzną szatę. Po to umieścić na upewnij się, że tylny panel z płaszczem skupia się plecami.

3. Następnie owinąć prawą stronę szaty najpierw wokół ciała w lewo. Jeśli istnieje nadmiar materiału, to jest w porządku, że szata osiągnie około do pleców. Owinąć po lewej stronie więc zachodzi. Dostosuj juban poślizg jeśli wyświetlana.

4. Aby zachować kimono w miejscu, pierwszy pas jest przywiązany. To się nazywa koshi Himo. Przytrzymać pasek za sobą pierwszy i związać go w całej przodu. Kimono szata powinna być dostosowana tak, że Koshi pas Himo kryje się pod nadmiarem materiału w przód.

5. Teraz drugi pas jest przywiązany. To się nazywa datejime. Związać ten pas jak koshi Himo, ale taśma znajduje się na górze kimono i jest widoczny.

6. Ostateczna dekoracyjny obi lub skrzydło powinno być teraz przywiązany. Prostsza obi szarfa jest hanhaba. Aby związać tę szarfę, najpierw zmierzyć szarfę na jednym końcu tak, że można zawiązać węzeł z wystarczającą ilością materiału. Zostaw ten materiał luźny dla obi wiązanej. Trzymać resztę pasa do pleców i owinąć go wokół aż dwa końce są teraz w środku pleców.

7. Następnie związać dwa obi hanhaba kończy się razem i dokręcić skrzydła. Będzie musiała być dość mocno do następnego kroku. Obi końce powinny być teraz schowany w obi lub datejime. Jeśli Obi jest wystarczająco mocno, skrzydło nie wypadnie. Dokonać ostatecznych korekt szaty kimono więc wszystkie panele są poziom i skupione.

Końcowe etapy zakładania kimona jest do stylizacji włosów i akcesoriów wybranej. To, co odróżnia Maiko od innych pań noszących kimono. Ich fryzury i accessorises są bardziej tradycyjne i ekstrawaganckie, że inne wybory tam. Maikos także strój i styl się różnie, w zależności od etapu ich szkolenia są na. Typowa fryzura z Maiko jest prosty updo jak kok. Pokazują one, poza bandę niemalowanej skóry na linii włosów, udowadniając, że nie earnt peruki, że panie gejsze noszą. Ich updo jest ozdobiona delikatnymi ozdobami do włosów lub KANZASHI. Maiko lubią nosić kwiat KANZASHI że związać w różnych porach roku i święta.

Ostateczne akcesoria to buty, torby i wentylator. Kimono powinny być noszone z parą sandałów, albo według Geta lub zori stylu. Worek wybrany jest zazwyczaj bardziej tradycyjne, jak. Są to tak zwane worki kimono i dopasować tkaninę kimono w jakiś sposób. Nazywane są torby kimono, ponieważ są one zazwyczaj wykonane z materiału podobnego do tradycyjnych szatach kimono. Wreszcie Japoński maiko nie powinny wychodzić bez jej wentylator. Są one zwykle wykonane z grubego papieru, i dostępne są w różnych kolorach. Niektóre mają nawet częściowe projekty lub są pokryte lakierem metalizowanym – a nawet złotem! Wentylatory te są ważne, ponieważ są nie tylko rekwizyty dla celów estetycznych. Maiko używać swoich fanów w szereg działań, w tym taniec i ceremonii herbacianej. Są one zazwyczaj przechowywane w obi lub jedwabny pas dla łatwego dostępu.

Maikos są zwykle wokół regionu Kioto, gdzie nadal dawać występy wysokiej klasy dla profesjonalistów jak zrobili dla setek lat. Wiele maikos odkryli powołanie do zademonstrowania swoich tradycyjnych sztuk dla turystów i zwiedzających, podobnie jak te znajdujące się w Centrum Maikoya.
Nie przegap szansy, aby spełnić taką wyrafinowaną symbol kultury japońskiej dziś!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.