Tanım:
Furoshiki Japon kumaşıyla önemli öğeleri sarma eylemidir. Bu kültürel bir faaliyet olarak görülen ve tasarımı sanatsal mesafesindedir. Giyim, gıda, hediyeler ve diğer öğeler bu şekilde dekore örtüsü sarılır. Ambalajlanması için kullanılan bez Furoshiki olarak adlandırılır.

Tarih:
Bu kültürel etkinlik kadar geriye sekizinci yüzyıla kadar Sento veya Japon kamu banyolarına bağları var. Hamam ziyaret Erkekler ve kadınlar ayrı paketler halinde giysilerini tamamlanmış. Bu dekoratif ambalajları mallar benzer şekilde dekore bezler ve teknikleri bağlama sarılmış gibi pazarlarda görünmeye başladı. Bu bezler pamuk ve keten dışında yapılmıştır. Bu, farklı kumaş ve tasarımları, aynı zamanda, daha karmaşık bağlama teknikleri dönüştü. Modern zamanlarda, furoshiki bezleri ayrıca ipek, naylon ve diğer malzemelerden yapılmış bulunabilir. Çeşitli büyüklüklerde gelir Bu bezler belirli öğeleri sarmak için.
Furoshiki
Furoshiki Kelime:
Otsukai Tsutsumi: furoshiki tarzında Temel taşıma sarma.
Shibori: ipek veya kenevir kumaş üzerinde boyama Geleneksel stil furoshiki bezleri yapmak.

toplayın:Sen Evde Yapabilirsiniz İşte Furoshiki
1. Kullanmak istediğiniz bez Paketleme.Bir Japon furoshiki bez yoksa bir pamuk mendil veya eşarp iyi, ama bunu bir kare ya da dikdörtgen şeklinde olduğundan emin olmak için gereklidir. Kare daha büyük, daha kolay katlama olacaktır. Sen Asyalı süpermarketlerde şekilde dekore furoshiki bez bulabilirsiniz. Alternatif olarak, sık sık geleneksel furoshiki bezleri bulmak ve bu tür shibori boyalı örtüsü olarak çevrimiçi tasarımları yapabilirsiniz.

2. bahsetmek istediğimiz kutusunu toplayın. Bu şekil olarak dikdörtgen olmalı ve boyut kullanmak istediğiniz bez yaklaşık dörtte olmalıdır.

3. kat isteyen furoshiki sarma tasarımı için talimatlar hazırlayın. Böyle http://furoshiki.com/technique_basic_wrap gibi online örnekler kontrol. Bu adımlar, otsukai Tsutsumi olarak bilinen temel furoshiki sarma, katlamayı özetlemektedir olacak.

4. yukarı bakacak şekilde bez alt başlayın. Ortasına kutusunu yerleştirin. Iki yatay köşeler ve iki dikey köşe olduğuna dikkat edin.

5. Kepçe dikey köşelerinden biri ve kutunun altına sarın.

6. üstünde son dikey köşe sarın ve kutunun etrafında sarın. Fazla herhangi bir kumaş ise, aşağıdaki gibi katlanır.

7. Bir bağ olarak yatay köşeler kullanın. Kişisel furoshiki sarma artık bitti!
Furoshiki

Furoshiki hakkında Eğlenceli Gerçekler:
1. öğe aralığı için birçok furoshiki sarma stilleri vardır. Sert teknikleri ile Bazı stilleri bir çanta taşıma stili, şişe kaydırma stili, çiçek sarma tarzı ve kutuların farklı boyutlarda için farklı stiller bulunmaktadır.

Furoshiki 2. Modern kullanır alışveriş taşımak için veya eşarp, kemer veya bandanas gibi giyim aksesuarları gibi hediyeler, çanta sarma dahil olması. Pek çoğu çevre dostu ve minimalist yaşam tarzının bir parçası olarak Furoshiki kullandık. Bunun nedenleri sarma kağıt miktarını tasarruf, hem de bir alışveriş gezisi alınan öğelerin sayısını sınırlayarak sayılabilir.

Insanlar furoshiki tarzında yeniden kullanılabilir taşıma torbaları gibi kişisel kumaş kullanıyor olarak 3. Furoshiki popülaritesi son zamanlarda arttı. Çevre Japon bakanım Koike,2006.de mağazalarda plastik poşetler kullanımını en aza etmek furoshiki bez kullanmaktan

ayrıca Çevre Bakanı olarak hayatı boyunca furoshiki amacıyla bez yeni bir tür onayladı4. Bayan Koikeonayladı.Bu bez geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış ve geleneksel Japon resimlerinin tarzında dizayn edilmiştir. Mottainai furoshiki adındaki bu bez, çöp geri dönüştürülmüş ve güzel bir şeye nasıl yapılabilir vitrin içindir olarak ‘utanç verici atık bez’ çevirir.

5. Furoshiki popülaritesi kapsayacak ve öğle yemeği kutuları taşımak için bir yol olarak modern Japon kültüründe idealize edilmiştir. Birçok Japon öğle bento kutularda yapılır ve konteynerlerde gıda onların karmaşık ve dikkatli sunum için bilinir. Bir bento öğle hazırlarken kaplama son kişisel dokunuş olarak görülüyor. Öğle yemeği kutusu sarar furoshiki bez öğle renk ve tarzına uyması için tasarlanmıştır.

6. Furoshiki kullanarak başka Japon özel hediyeler bağışları kapsamaktadır. Bir furoshiki bez özenle seçilmiş hediye paketi olmalıdır. Hediye veren sosyal bir fırsat ve zorunluluk olarak görülüyor Japonya’da uzun bir geleneğe sahiptir. Özellikle iş düzenlemeleri hediye alışverişi olmadan gerçekleşmesi gerekir. Hediye sunumu hediye kendisi dahil furoshiki sarma dolayısıyla önemi daha da önemlidir.

7. shibori veya (yukarıda bahsedilen) furoshiki bez boyama geleneksel tarzda geri sekizinci yüzyıla kadar uzanır. İmparator Shomu aynı zamanda etrafında Nara Todai-ji Tapınağı bir teklif olarak shibori tekniğindeki boyalı bez verdi. Kumaş belirli kalıpları yapmak için bir şekilde bükülmüş olarak shibori kumaş yapmak için teknik, tie-boya benzerdir. Kullanılan boya geleneksel renk mor.

8. Tam olarak furoshiki da, Japonya’dan başka kültürel katlama zanaat origami denir. Benzer katlama teknikleri şekiller bir dizi kağıt kat için kullanılır. Bazı origami tasarımları hayvanlar, çiçekler veya kişileri kapsar.

9. Japon sarma teknikleri Vibram üreticileri tarafından ‘Furoshiki’ denilen ayakkabının yeni bir tür yapmak için kullanılmıştır. Ayakkabı ayağın etrafına sarar ve cırt şeritlerle birlikte tutulur. Bunların furoshiki ayakkabı diğer ayakkabılar daha esnek olduğu söylenmektedir. Açık stilleri yanı sıra kış ve önyükleme tasarımları vardır.

Kendi furoshiki yolculuğa devam etmek isterseniz 10. İyi bir çevrimiçi kaynak http://furoshiki.com/techniques/ de bulunur. Bu furoshiki tarzında bezleri sarmak için gereken teknikler ve stilleri ile yardımcı olmak için çevrimiçi bir talimatlar dizisidir. De size yardımcı olacak birkaç Youtube videoları da vardır.
more bandana furoshiki

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.