Tanım:
Origami muhtemelen en Japonya’nın kültür faaliyetlerinin tüm tanınmış. Bu çalışma hayvanlar, çiçek veya insan da dahil olmak üzere bir dizi şekiller oluşturmak için katlanır bir sanat olarak uygulanmaktadır.

Tarih:
altıncı yüzyılda kağıt Budist rahipler tarafından Kore ve Çin’den Japonya’ya tanıtıldı. Çok pahalı ve ilk bitki liflerinden yapılmıştır. Sadece özel tatiller veya törenleri origami süslemeleri vardı. Origami ile Erken gelenekleri iyi şans için pahalı hediyeler eşliğinde geleneksel Japon düğün ve özel origami şekilleri için kelebekler yapma sayılabilir. Yakında bu ulusal geçmiş zaman oldu ve şimdi tüm dünyada uygulanmaktadır.
origami

Origami Kelime:
Hanshi:El yapımı kağıt

Sen Evde Yapabilirsiniz İşteOrigami:
(Yeni eğer ve bir cetvel) 1. origami kağıt toplayın. Normal kağıt iyi, ama bunu bir kare şeklinde olduğundan emin olmak için gereklidir. Kare daha büyük, daha kolay katlama olacaktır. Çoğu zanaat mağazalarda origami kağıdı bulabilir ve bunu daha ince ve daha esnektir olacaktır. Alternatif olarak, sık sık çevrimiçi daha geleneksel bir şekilde dekore kağıdı bulabilirsiniz.

2. kat isteyen origami tasarımı için talimatlar hazırlayın. Böyle http://www.origami-instructions.com/ gibi online örnekler kontrol. Bu adımlar bir origami fan katlamayı özetlemektedir olacak.

3. yukarı doğru katlanır kağıdın beyaz tarafı ile başlayın. (Kağıt, renkli bir parçası yoksa, öncelikle tasarım çizebilir ve ardından talimatları ile devam edin.) Genişliğinde alt bir santimetre boyunca katlayın. Eğer bir cetvel varsa, preslenmiş kenarlar boyunca cetvel çalıştırarak sert basabilirsiniz.

Böylece renkli sayfa artık gösterileceği üzerinde 4. Kağıdı ters çevirin. Yeni kanadı açmayın.

5. Yine genişliği alt bir santimetre boyunca katlayın. Takip etmek için önceki kat bir rehber yaratacak gibi kolay olacaktır. Eğer bir cetvel varsa, tekrar kenarları basabilirsiniz.

Beyaz tarafı gösterilmiştir, böylece 6. kağıdı tekrar ters çevirin. Yine başka bir çizgi katlayın.

Dekore işareti gösterilene kadar 7. çevirin. Başka bir çizgi katlayın. Tüm sayfanın tamamı şerit halinde katlanır kadar adımları tekrar edin.

Taraftan bir santimetre işareti etrafında 8. Yeni bir bölmeyi yapmak. İsterseniz cetvel kullanmayı unutmayın. Eğer bir çocuk ile bu yapıyorsanız, zımbalanmaz okun en yakın ucu gibi.

Senin hayranınım oluşturulur, böylece 9. Her tarafı açın!
Origami

Origami hakkında Eğlenceli Gerçekler:
1. Origami stilleri ve teknikleri genişletmeye devam ediyoruz. Popüler hale gelmiştir sert teknikleri ile daha stilleri son zamanlarda karmaşık origami, matematiksel origami, modüler origami ıslak katlama origami ve origami Tessellations sayılabilir.

Origami 2. Bugünün yüzü Yoshizawa Akira olduğunu. O origami tanınmış büyükusta ve modern yaratıcı origami babası. O arada geometri ve art füzyon tanınır. Yoshizawa kendi kendini eğitmiş ve o küçükken bir kız ona bir kağıt tekne verince origami ilgilenmeye başladı.

3. Japonya’da Samuraylar Noshi olarak bilinen birbirlerine origami hediyeler verdi olacaktır. Bu kağıt katlanmış birçok kez parçaları balık şeklini aldı ve iyi bir şans belirteci olarak kabul edildi.

4. bin kağıt vinçleri katlanmış varsa, bir dilek hakkı olabileceğini Japon eşleri masalı vardır. O hastalandı sonra bu yapmaya çalıştık Sadako adında bir kıza güzel bir hikaye var. Eğer Sadako’nun hikaye okumak isterseniz, Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Elenor Coerr tarafından bir kitap.

5. büyük origami vinç neredeyse 82 metre ya da 268 fit ve 10 inç bir kanat vardı. Biraz origami sayfalarının bir sürü 100 metre 100 metre ölçülen kağıdın tek parça yapmak için bir araya yapıştırılmış bulundu. Bu kayıt Hiroşima’dadır Hiroşima Shudo Üniversitesi’nde Barış Parçası Projesi tarafından tutulur.

Büyüğünden en küçüğüne 6.! En küçük origami vinç 1 milimetre ile 1 mm arasında boyutlara sahip kağıt üzerinden yapılmıştır. Yardımcı Doçent Watanabe vinç yapmak için bir mikroskop ve dikiş iğnesini kullanmak için gerekli! O Nigata Üniversitesi, Japonya bu rekoru tamamladı.

7. En uzun çelenk 7000 metre origami önlemlerinin yapılmış! Yani 4.3 mil var! Japonya’da Hiroşima Özel Destek Okulu tarafından yaratıldı.

8. Tam olarak origami yaparken, Japonya’dan başka kültürel kağıt zanaat Kirigami denir. Origami sadece katlayarak ederek şekiller kılarken, Kirigami de kesme içerir. Daha karmaşık şekiller ve negatif boşluk ile sanat oluşturulabilir. Bunlar sanat eseri origami daha hassastır ve kesinlikle bir göz değer vardır.

Origami sanat formu üzerinde 9. Modern sıkma origami açılan tasarımları ile ortaya çıktı. Bu 1980 yılında Masahiro Chatani tarafından yaratıldı, ve o ve Keiko Nakazawa bu yeni sanat formu parlak ve güzellik vitrine birçok kitap var.

Kendi origami yolculuğa devam etmek isterseniz 10. İyi bir çevrimiçi kaynak http://www.origami-instructions.com/ de bulunur. Bu origami yapmak için gereken adımlar ve teknikleri ile yardımcı olmak için çevrimiçi öğreticiler ve atölye dizisidir. Orada da Youtube videolar binlerce yanı size yardımcı olmak.
Origami

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.