Tanım:
İkebana o Antik Japonya kaynaklıdır çiçek düzenleme sanatıdır. Bu çiçekler ve diğer doğal unsurlar ahenk, huzur ve güzellik somutlaştırmak için şekilde yerleştirilir bir sanat olarak uygulanmaktadır.

Ikebana Nippon

Images:JNTO

Ikebana Nippon

Moribana Style Ikebana

Heika Style Ikebana

A post shared by 노지은 (@mariposa.studio) on

Ikebana

Tarih:
kelimesi İkebana kendisi 'diri düzenlenmiş çiçekler' ya da İngilizce olarak 'çiçekler hayat veren' anlamına geliyor. Çiçekler kadar geriye yedinci yüzyılda teklifleri için kullanıldı olarak bu kültürel etkinlik Budist tapınaklarda kökenleri vardır. Ekleme yapraklar ve çiçek aranjmanları içine diğer doğal unsurlar başka Japon din, Şinto bir düşüncesi olarak başvurulmaktadır. Şintoizm güzel ve manevi değil, sadece çiçekler gibi tüm doğal elementleri inanıyordu. Budist rahipler düzenlemeleri kendilerini yaratmak başkaları için sırayla başkalarına düzenlenmesi onların çiçeğin kurallarını öğretmeye başladı İkebana onbeşinci yüzyılda kendi başına bir sanat tarzı haline geldi. Sonuç olarak, İkebana okulları her biri kendi ayırt edici yetenek ve stil sahip oluşmuştur. Çiçek aranjmanları soylu evlerinde güzel sanatlar sembolü haline geldi. It nageire gibi stilleri çay töreni ve haiku şiir gibi diğer seçkin kültürel adetleri ile ilişkiliydi bu süre içinde oldu. Modern zamanlarda, diğer sanat ve tasarım stilleri ve teknikleri ikebana etkilemiş, ancak temel ilkeleri aynı kalmıştır. Bunlardan en önemlisi IkeBana hala içeride birleştirme ve açık havada yardımcı manevi peşinde olarak görülüyor olmasıdır.

ikebana

İkebana Kelime:
Iki: 'rafine teklik' olarak çevirir Bir Japon estetik unsur.
Moribana: çiçek düzenleme popüler bir stil çevirir 'yığılı' için. Çiçekler ve diğer elementler, düşük sığ kaplara yerleştirilir.
Nageire: 'atılmış' olarak çevirir çiçek düzenleme bir diğer popüler stili. Doğal ürün uzun boylu vazo düzenlenmektedir.
Rikka: 'ayakta çiçekler' anlamına çiçek aranjmanları bir geleneksel tarzı. Bu tarz doğal sahneleri temsil etmek yedi şube kullanır.
Shoka: ruhsal dünyayı temsil çiçek aranjmanı türü.
Shin: Shoka çiçek aranjmanları önemli bir unsuru cennet temsil eder ve A dalı.
Soe: Shoka çiçek aranjmanları önemli bir unsuru insanı temsil ediyor ve A dalı.
Tai: Shoka çiçek aranjmanları önemli bir unsuru toprak temsil eder ve A dalı.

İkebana Elemanları:
İkebana Batı ülkelerindeki çiçek düzenleme diğer türdeki oldukça farklıdır. Batı'da Çiçek düzeneği simetrik bir kap içinde çiçekler ve diğer bitki elemanlarının düzenlenmesi oluşur. Oluşturma işlemi sırasında doğa ile bir yakınlık geliştirmeye daha yüksek peşinde nedeniyle İkebana temelden farklıdır.Minimalizm:İşte İkebana göz önünde bulundurur tasarım
• minimalizm Budist idealleri ikebana özünde vardıröğeleridir.Düzenlemeler koymak doğal unsurlar heykel gibidir ve her bir amaca sahip olmalıdır. Örneğin, yapraklar birbirleriyle ve bir bütün olarak bitmiş ekranın tarzı ile tamamlayacak nasıl tarafından seçilmelidir.

• Şekli ve satır: tüm şekiller ve çizgiler doğal görünümlü bir pozisyonda yerleştirilmelidir gibi bu eleman da Budizme bağları var. Örneğin, dik düzenlemeler genellikle sert, düz çizgiler sunan dalları ile yaptı. Bu bir ağacın mukavemet ve dayanıklılık somutlaştırır. Düzenlemenin bir yatma tarzı eğimle aşağı büyür çiçek ve otları dahil ederek daha yumuşak elemanları ile yapılır. Bu aynı zamanda hareket ve zarafet duygusu verir.

• Yapı: Birçok geleneksel Japon çiçek aranjmanları bir skalen üçgenin dayanmaktadır. Üçgenin nokta genellikle Dallar veya dallar ile yapılır. Bu stilin düzenlemeler yapısının kullanımı ile manevi dünyayı temsil olarak Shoka denilen popüler bir stil, bu bir adım ileri sürer. Düzenleme en uzun dal ya da çiçek kaval denir ve bu cennet temsil eder. Orta dalı ya çiçekleri, SOE, erkek ve kısa şube ya çiçekleri, tai temsil toprak temsil eder.

• Form: çiçek ve diğer bitki elemanlarının nihai tasarım oldukça planlı ve zorla olmaktan çok, düzenleme sırasında 'bulunamadı' edilmelidir. Çiçekler, dallarda 'zaten orada' ve seçtiğiniz bırakır olanı bulmak gerektiğini söylenir. Tipik bir ikebana düzenlemesi boş alan, düzensiz numaraları ve blum az sayıda kullanılması yoluyla asimetri ve kusurları vurgular.

• Estetik: Geleneksel Japon değerlerini barındırmalıdır düzenlemenin genel hissediyorum. Bunu açıklamak için bir yol on iki ya da 'rafine tekliği' dir. Bu açıklar Stil rikka ya da 'ayakta çiçeklerinin tarzıdır. Bu stil yapmak veya böyle kendi düzenlemelerinde tepeler, şelale ve vadiler gibi doğal manzara güzelliği temsil etmek, yedi şube kullanır.

• İnsan ve sessizlik: aranjmanı da bir düzenleme oluşturan bir düzenleme olduğu söylenir. Bu oluşturan kişinin ruh hali ve doğa ile kişisel yolculuğunu yansıtır. Bence bir stil bu bir yansıtıcı havuz içinde düzenlenmiştir sığ kase kullanan moribana düzenlemesi ile biridir barındırıyor. Ikebana yer alırken Son olarak, söz etmemelidir. Bu işlem yalnızca önünüzde şekilleniyor doğal unsurların odaklanmış meditasyon aktivite olmalıdır.

İkebana hakkında Eğlenceli Gerçekler:
yalnız Japonya'da IkeBana binlerce okul vardır: 1. En iyi bilinen Ikenobo Okulu olmak üzere Kyoto Choho-ji tapınağında başladı. Bu tüm dünyada yayılmış bölümlerde beri vardır ve son zamanlarda birçok farklı ülkede 60,000 öğretmenleri dahil etmek büyüdü. Genç kadın, birçoğu yılda yaklaşık 15 milyon kişi tarafından uygulanmaktadır olarak İkebana hala kendi ülkesinde de çok popüler.

Birçok kadın ikebana pratik 2., aynı zamanda tarihsel hem de erkekler tarafından uygulanan bir kültürel faaliyettir. Aslında, samuray savaşçıları gerçek savaşçı olarak kabul edilmeden önce, çiçek düzenleme, hem de diğer önemli kültürel faaliyetler öğretilmesi gerekir. Şu anda, kadın daha önde gelen bir erkek İkebana ustalar var.

3. Modern tarzı ve teknikleri bir araya koymak nasil IkeBana düzenlemeler değişiyor. Yeni stiller benimsedi böyle bir usta onun çiçek düzenlemelerinde sıva, plastik ve hatta çelik kullanılan Techigahara Sofu olduğunu. Deney yaptığı idealleri de yeni öğrencilere uygulanan bu yüzden o Sogetsu Okulu kurdu.

4. Ikenobo Okulu'na ek olarak, diğer iki tanınmış okullar Sogetsu Okulu ve Ohara Okulu bulunmaktadır. Bu iki okul, her biri yaklaşık bir yüzyıl boyunca etrafında olmak, daha modern. Sogetsu Okulu ve Ohara Okulu daha popüler Batılı unsurları dahil etmek istedim IkeBana ustaları tarafından kurulmuştur.

Bir ikebana düzenlemesi derse yaparsanız onlar kırmak veya doğal olmayan görünmüyor böylece 5. sınıfların bazıları tanımlayan, geleneksel unsurları sembolize çiçek seçerken, şube bükme, doğru farklı bitkiler Döşeme için makas kullanıyor almak gerekir sözleşmenizin ve mümkün olduğunca taze olarak doğal unsurları tutmak öğrenmek için uygun vazo veya kase.

Eğer uzmanlar yeteneklerini ve tekniklerini vitrin görebilirsiniz IkeBana düzenleme görüntüler vardır 6. bulunmaktadır. Bu sergilerin çoğu 'çiçekler aracılığıyla dostluk' yerine yarışma hakkında ve Japonya gibi diğer ülkelerde bilinmektedir. Ustalar yarışacak Japonya'da yıllık düzenlenmesi yarışmalar da vardır. Bu müsabakalarda, usta da aynı ekipman, çiçekler ve bitkiler ancak farklı düzenlemeleri yaparak kendi kişisel tat ve deneyime kullanmalıdır.

7. İkebana öğrenmek isteyenler için okul sınıfları ve kulüpleri sonra aracılığıyla öğrenciler için kullanılabilir. Video ve üzerinde Japon TV şovları - İkebana da düzenli 'nasıl' aracılığı ile gösterilir. Bu tür bir gösteri Seikei Bijin veya Yapay Güzellik, bir erkek karakter ve sevgilisi olarak bir ikebana ustası olan bir dram televizyon dizisidir.

8. değil ikebana da, Japonya'dan ilgili kültürel aktivite kodo denir. Bu koku ve tütsü kullanmanın geleneksel sanat. Bir Japon kadın ikebana ve geleneksel çay töreni yanında, rafine edilmesi düşünülebilir isterse bu uygulama genellikle öğrenilir. Düzenlemelerinde kullanılan çiçeklerin bazıları da popüler tütsü kokuları olduğundan bu ikebana için başka bir kravat vardır.

9. çiçeklere bağları var başka Japon kültürel etkinlik bonsai yetiştiriciliği olduğunu. Bu onların güzelliği ve doğal zarafet vitrin amacıyla belirli şekillerde küçük ağaçlar büyüyen sanatıdır. Ikebana çiçek aranjmanları bulunan birçok estetik de bonsai yetiştirme önemlidir.

Kendi IkeBana yolculuğa devam etmek isterseniz iyi bir çevrimiçi kaynak https://www.ftd.com/blog/design/ikebana de bulunur. Bu web sitesi kendi çiçek düzenlemesi yapmak için gereken beceri ve teknikleri ile yardımcı olmak için adım öğretici bir adım vardır. Dünya çapında da IkeBana öğretmenler olduğundan online arama yaparsanız, size en yakın yetkili eğitmen bulabilirsiniz. Http://www.ikebanahq.org/index.php bakarak başlayın. Son olarak, birçok Youtube video ve web sayfalarını evde bu sanatını icra etmek istiyorsanız size yardımcı olmak vardır.

Ikebana

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.