Definicja:
Podobnie jak większość imprez kulturalnych, Japońska kaligrafia lub Shodo jest formą sztuki, która została opracowana przez setki lat. Shodo bezpośrednio przekłada się na „sposób pisania” i jest tradycyjnym sposobem pisania znaków przy użyciu farby zanurzył pędzel.

Shodo

Historia:
Japońska kaligrafia faktycznie rozpoczęła się w Chinach przed 600 AD. Japoński alfabet, lub kanji, wykonana jest z chińskich znaków, gdy podróżujący wspólne pismo chińskie. Historycy uważają to było związane z rozprzestrzenianiem się buddyzmu w Japonii. Po Japonia opracowała własne postacie, zwane hiragana, Shodo rozwinęła się własnej formy sztuki jak fragmenty poezji, filozofii i innych abstrakcyjnych pojęć stała się bardziej modne malować i wyświetlacz.

Shodo pojęcia i słownictwo:
Bunchin: Wagi, które wyglądają jak bary przytrzymaćpapieru:
Fude Szczotki wykonane z bambusa i włosia końskiego
Hanshi: Papier specjalny używany do pisania w czarnym atramentem
Hiragana: japońskie znaki, które działają jak litery alfabetu
kanji: chińskich znaków, które są częścią japońskiego alfabetu
Sumi: Czarny atrament
Suzuri: kamień tusz użyty do utworzeniaz
Cośtuszem,który zachodni widzowie nie mogą pojąć, że chociaż łatwiej jest pisać za pomocą pióra lub ołówka, za pomocą pędzla tuszu lub Fude napisać słowa lub fraz wymaga wielu latach studiowania doskonalić. Mówi się, że każda osoba będzie „farba” w inny sposób, a osoba „farba” samo słowo inaczej ze względu na ich nastrój w określonym czasie.

Shodo Malowanie że można to zrobić w domu:
shodo

1. Zbierz czarną farbą, białą kartkę papieru, stron gazet i dużym pędzlem. Wszelkie duży pędzel jest w porządku, ale tradycyjna szczoteczka została wykonana z bambusa i włosia końskiego.

2. Spójrz na japońskich znaków online, który chcesz malować. Chciałbym sprawdzić przykłady online i dobrą stronę internetową, aby rozpocząć mecz jest http://web-japan.org/kidsweb/virtual/shodo/shodo03.html.

3. Umieść gazeta pod papierem. Niektórzy lubią taśmy gazety i papier w dół. Tradycyjnie były one utrzymywane w dół z bunchin lub obciążników na górze papieru.

4. Jeśli zdecydujesz się siedzieć, trzeba siedzieć prosto. Twoje stopy powinny być płasko na podłodze, a jeśli mogą plecy nie powinny dotykać krzesło. To dobrze malować sytuację, ale tradycyjne malarstwo Shodo ma artystę siedzącego. Drugą ręką powinien pomóc utrzymać nadal papier.

5. Teraz nadszedł czas, aby podnieść szczotkę. Szczotka nie odbywa jak normalny długopis lub ołówek. Jest utrzymywany pomiędzy kciukiem, palcem wskazującym i środkowym palcem w pozycji wyprostowanej. Należy spoczywa na palcu i ręka nie powinna dotykać papieru w dowolnym momencie.

6. Ćwicz swoje pociągnięcia pędzlem w powietrzu ze swoim pędzlem przed malowania. Z japońskich znaków kolejność skok jest ważne i należy wiedzieć rozkaz skoku przed rozpoczęciem. Twoje forum przykłady powinny wyjaśnić, co zamówić należy zrobić swoje linie i udarów mózgu.

7. Teraz nadszedł czas, aby malować! Możesz być nerwowy, jeśli jest to twój pierwszy raz robi Shodo. Trzymaj się zrelaksowany i wziąć gładkie oddechów. Nie należy przerywać w połowie skok – to zmienia sposób farba odpada szczotkę. Zamiast poddawać się, aż wszystkie ruchy są wykonywane. Jest niegrzeczny, aby wrócić i „podciąć” swoją kaligrafię lub malowanie raz uderzeń zakończeniu.

8. Powtórz dopóki nie jesteś zadowolony ze swojego malowania kaligrafii. Czyni potrwać kilka razy, dopóki nie są zaznajomieni z dotykiem ruchów pędzla i udaru kolejności. Oczywiście, można rozpocząć kroki dzięki trudniejszej japońskiego charakteru. Istnieje wiele książek i zestawy dostępne, aby pomóc przy próbie tej nowej działalności.

Ciekawostki o Shodo:
1. Japoński studenci uczą Shodo jako przedmiot w szkole – jak można zrobić w trakcie zajęć pisma. Jest to jednak często praktykowane w cotygodniowych zajęciach zaczynając w wieku trzech lub czterech klasie. Niektóre dzieci nawet uczestniczyć w zajęciach klubów popołudniowych lub w weekendy, aby mogli doskonalić swoje umiejętności lub Shodo kaligrafia.

2. Aby uznać za profesjonalny w Shodo, trzeba będzie się uczyć trudniejsze lekcje Shodo w gimnazjum i starszych szkoły. Potem trzeba będzie uczyć się kaligrafii i Shodo na uniwersytecie. Wielu specjalistów powiedzieć, że ich prawdziwe studiując rozpoczął po mieli mistrza, który retaught ich podstaw.

3. Kaligrafia lub Shodo konkursy stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Zamiast malarstwa podczas siadania, grupy uczniów – zwykle dziewczęta – malować pozytywne wiadomości podczas spektakli muzycznych. Punkty są podawane w konkursie na podstawie, jak dobrze malować, ale także, jak dobrze robią to do muzyki, a ile taniec jest zaangażowana. Kreatywność jest niesamowite jak pędzle dla tego zakresu konkurencji z małym pędzelkiem typowa sztuka mopy, które potrzebują dwóch lub więcej dziewcząt malować! Obejrzeć film Shodo Dziewczyny jeśli jesteś zainteresowany!

4. Wielu wojowników musiałyby być prowadzone w tej sztuce kaligrafii, a także innych, zanim zostanie uznany za prawdziwego wojownika. Pozostała działalność kulturalna zawarte gra na flecie, wykonywania tradycyjnych ceremonii herbaty, a nawet układania kwiatów prawidłowo przed jednym uznano kwalifikacje we wszystkich dziedzinach kształcenia żołnierza.

5. Chociaż znaki japońskie mają inną kolejność skoku, mają też inny sposób czytania, jak również. W kulturach zachodnich, czytamy strony lewej do prawej. W Japonii, tak aby poprawnie odczytać jest od prawej do lewej. Jest to ten sam sposób piszą po drugiej stronie, jak dobrze!

6. Jeśli pamiętasz z sekcji słownictwa, japoński studenci mają nauczyć się dwóch zestawów znaków (lub alfabetów) zwanych hiragana i kanji. Inny zestaw japońscy uczniowie muszą nauczyć się katakana. Znaki te są wykorzystywane wyłącznie do przetłumaczenia słowa „Zachodu”. Wyobraź sobie naukę trzy różne zestawy alfabetów!

7. Shodo jest ważnym elementem w nowej Mieko i piątej Treasure. Ta historia przez Elenor Coerr następująco młodą dziewczynę, która kocha kaligrafii, ale z powodu kontuzji nie może już malować. Ta historia opowiada o tym, jak dowiaduje się inspiracją do pisania i ponownie spróbować malowania.

8. Gra oparta na tradycji Shodo i japońskich opowieści ludowych powstał na Playstation 2, Playstation 3 i Wii. To się nazywa Okami i grasz jako japońskiego boga wilka, który dzieli tę nazwę. Okami to japoński bóg stwórca i możesz malować “kaligrafii i inne rysunki do istnienia za pomocą ogona Fude.

9. O ile nie jest to dokładnie Shodo podobny styl kaligrafii zyskuje na popularności z Japonii. Sumie lub umyć rysunek malarzy są ci, którzy korzystają z ich wiedzy kaligrafii malować ciało smoka w jednym pociągnięcia pędzla. Głowa smoka jest malowany pierwszy, ale reszta smoka jest malowany jednym udarze – co wymaga zmian w kierunku pętli spoczywa i kino przed jej zakończeniem. To warto sprawdzić filmy na YouTube.

10. Dobrym zasobów internetowych, jeśli chcesz kontynuować na własną podróż Shodo można znaleźć na http://shodo-japan.com/. Jest to seria tutoriali internetowych i warsztatów, które pomogą Ci nauczyć się technik i umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu Shodo. Istnieje również sekcja na zakup bardziej tradycyjnych elementów kaligrafii. Ta strona jest oparta w Japonii – ale patrzeć online dla bliższego warsztatu Shodo jak istnieją setki na całym świecie!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.