Definicja:
Furoshiki jest aktem owijania ważnych elementów w japońskiej szmatką. Jest to postrzegane jako działalności kulturalnej i artystycznej w swojej konstrukcji. Ubrania, jedzenie, prezenty i inne przedmioty są zapakowane w tych zdobionych tkanin. Tkanina używana do owijania jest określany jako Furoshiki.

Historia:
Ta działalność kulturalna ma powiązania do Sento lub japońskiej łaźni publicznych już w VIII wieku. Mężczyźni i kobiety, którzy odwiedzili kąpiele by owinąć swoje ubrania w oddzielnych paczkach. Te dekoracyjne opakowania zaczęły pojawiać się na rynku jako towary były opakowane przy użyciu podobnych urządzone ścierek i wiązana technik. Ściereczki te zostały wykonane z bawełny i lnu. Ta stała w różnych materiałów i konstrukcji, a także bardziej skomplikowane techniki wiązanej. W dzisiejszych czasach, gdy ścierki Furoshiki można znaleźć również wykonane z jedwabiu, nylonu i innych materiałów. Ściereczki te są w różnych rozmiarach, aby owinąć poszczególnych pozycji.
Furoshiki

Furoshiki Słownictwo:
Otsukai Tsutsumi: Podstawowe okład bilansowa w stylu Furoshiki.
Shibori: Tradycyjny styl barwienia na jedwabiu lub tkaniny konopnej, aby ściereczki Furoshiki.

Furoshiki owijania że można to zrobić w domu:
1. Zbierz szmatkę chciałbyś używać. Chusteczkę bawełny lub szalik jest w porządku, jeśli nie masz japońską szmatki Furoshiki, ale trzeba się upewnić, że jest w kształcie kwadratu lub prostokąta. Im większy plac, tym łatwiej będzie składany. Można znaleźć zdobione szmatką Furoshiki w supermarketach azjatyckich. Alternatywnie, można często znaleźć tradycyjnych ścierek Furoshiki i wzory online, takich jak Shibori farbowaniu tkanin.

2. Zbierz pole chciałbyś pokrycie. Powinien on być prostokątny kształt i wielkość powinna wynosić około jednej czwartej tkaniny, której chcesz użyć.

3. Czy instrukcje gotowy do projektowania owijania Furoshiki który chcesz spasować. Chciałbym sprawdzić przykłady online, takich jak http://furoshiki.com/technique_basic_wrap. Te kroki zamierzamy przedstawić w jaki sposób złożyć podstawową okład Furoshiki, znany również jako otsukai Tsutsumi.

4. Zacznij od spodu tkaniny do góry. Umieść kursor w środku pola. Należy pamiętać, że istnieją dwa poziome i dwa pionowe narożniki narożniki.

5. Chwyć jeden z pionowych narożników i owinąć go pod polem.

6. Owiń ostatnią pionową rogu na górze i owinąć go wokół okna. Jeśli istnieje jakikolwiek nadmiar materiału, odchylić się jak poniżej.

7. Za pomocą poziomych rogach głosów. Twój owijania Furoshiki jest teraz gotowy!
Furoshiki

Ciekawostki o Furoshiki:
1. Istnieje wiele stylów zawijania Furoshiki dla różnych przedmiotów. Niektóre style z trudniejszych technik obejmują worek styl noszenia, butelki owijania styl, styl kwiaty owijania i różne style dla różnych rozmiarów pudełek.

2. Współczesne zastosowania Furoshiki obejmowały pakowania prezentów, torby do noszenia na zakupy lub dodatków odzieżowych, takich jak szaliki, paski lub bandany. Wielu skorzystało Furoshiki jako część ich eko-przyjazne i minimalistycznym stylu życia. Przyczyny tego to oszczędność ilości papieru do pakowania, a także ograniczenie liczby przedmiotów zakupionych w jednym zakupy.

3. popularność Furoshiki ostatnio wzrosły, jak ludzie używają prywatnego tkaninę jako wielokrotnego użytku torby nosić w stylu Furoshiki. Japońskie Ministerstwo Środowiska, pani Koike, zatwierdziła stosowanie ściereczek Furoshiki aby zminimalizować użycie plastikowych toreb na zakupy w sklepach w roku 2006.

4. M. Koike także zatwierdziła nowy typ tkaniny dla celów Furoshiki podczas swojego czasu jako Ministra Środowiska. Tkanina ta została wykonana z przetworzonych plastikowych butelek i zaprojektowany w stylu tradycyjnych japońskich obrazów. Tkanina ta, nazwana mottainai Furoshiki, przekłada się na „haniebną szmatką odpadów”, ponieważ ma do zaprezentowania jak śmieci mogą być poddane recyklingowi i wykonane w coś pięknego.

5. popularność Furoshiki został wyidealizowany we współczesnej kulturze japońskiej jako sposób na pokrycie i wykonania pudełka na kanapki. Wiele japońskich obiady są w pudełka bento, a jedzenie w tych pojemników są znane ze swojej skomplikowanej i starannej prezentacji. Pokrycie jest postrzegany jako ostatni osobistym kontakcie, kiedy przygotowuje lunch bento. Tkanina Furoshiki że owija lunch box ma dopasować kolor i styl lunch.

6. Kolejny japoński zwyczaj korzystania Furoshiki obejmuje dawanie prezentów. Tkaninę Furoshiki należy owinąć starannie wybrany prezent. Dawanie prezentów ma długą tradycję w Japonii, która jest postrzegana jako okazji społecznej i obowiązku. Ustalenia biznesowe w szczególności nie powinien odbywać się bez wymiany prezentów. Prezentacja dar jest nawet ważniejsza niż sam prezent, stąd znaczenie owijania Furoshiki zaangażowanych.

7. Shibori lub tradycyjny styl barwienia tkaniny Furoshiki (wymienione powyżej) sięga VIII wieku. Cesarz Shomu dał szmatki farbowane w technice Shibori jako ofiarę dla Todai-ji w Nara w tym samym czasie. Technika do Shibori tkanina jest podobna do metody wiązania barwnika, ponieważ tkanina jest skręcona w sposób, aby pewne wzory. Tradycyjny kolor barwnika używanego jest fioletowy.

8. O ile nie jest to dokładnie Furoshiki kolejna kulturalna rzemiosło składany z Japonii nazywa origami. Podobne techniki stosowane są składane krotnie papieru w zakresie kształtów. Niektóre wzory origami obejmują zwierzęta, kwiaty lub ludzi.

9. japońskie techniki owijania zostały wykorzystane, aby nowy rodzaj obuwia nazywany „Furoshiki” przez producentów Vibram. But otacza stopę i są utrzymywane razem na rzepy. Ich Furoshiki buty są uważane za bardziej elastyczne niż inne rodzaje obuwia. Są style zewnątrz, jak również zimowych butów i wzory.

10. Dobrym zasobów internetowych, jeśli chcesz kontynuować na własną podróż Furoshiki znajduje się w http://furoshiki.com/techniques/. Jest to seria z instrukcjami, aby pomóc w technikach i stylach trzeba owinąć ściereczki w stylu Furoshiki. Istnieje również kilka filmów z YouTube, aby pomóc również.
more bandana furoshiki

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.