Definicja:
Ikebana jest sztuką układania kwiatów, które powstaje w starożytnej Japonii. To jest praktykowane jako sztuka, gdzie kwiaty i inne naturalne elementy są umieszczone w taki sposób, aby ucieleśniają harmonię, spokój i piękno.

Ikebana Nippon

Images:JNTO

Ikebana Nippon

Moribana Style Ikebana

Heika Style Ikebana

A post shared by 노지은 (@mariposa.studio) on

Ikebana

Historia:
samo słowo oznacza „Ikebana alive ułożone kwiaty” lub „ożywiając kwiatów” w języku angielskim. Ta działalność kulturalna ma początki w świątyniach buddyjskich jak kwiaty były wykorzystywane do oferty już w VII wieku. Dodawanie liście i inne elementy ziemnego do bukietów jest określany jako pomysł z innej japońskiej religii shinto. Shintoism Uważa wszystkie elementy naturalne, jak piękne i duchowych, a nie tylko kwiaty. Ikebana stał stylu Art w sobie podczas XV wieku jako mnisi buddyjscy zaczął uczyć innych zasad ich układania kwiatów, aby stworzyć dla innych uzgodnień siebie. W rezultacie powstały szkoły Ikebana, z których każdy ma swój własny niepowtarzalny styl i styl. Ustalenia kwiat stał się symbolem sztuki w domach arystokratycznych. To właśnie w tym czasie, że style takie jak nageire zostały związanego z innych ekskluzywnych zajęć kulturalnych, takich jak ceremonia herbaty i poezji haiku. W dzisiejszych czasach, inne style i techniki artystyczne i projektowe wpłynęły ikebany, ale podstawowe dyrektorów pozostają takie same. Najważniejszą z nich jest to, że ikebana jest nadal postrzegany jako duchowy pogoń w pomaganiu scalić wewnątrz i na zewnątrz.

ikebana

Ikebana Słownictwo:
Iki: Japoński estetyczny element, który przekłada się na „wyrafinowanego wyjątkowości”.
Moribana: Popularny styl układania kwiatów, które przekłada się na „spiętrzone”. Kwiaty i inne elementy są umieszczone w małych i płytkich pojemnikach.
Nageire: Kolejny popularny styl układania kwiatów, które przekłada się na „wrzucony”. Naturalne elementy są zorganizowane w wysokich wazonach.
Rikka: Tradycyjny styl aranżacji kwiatowych, które przekłada się na "kwiatów stojących. Ten styl wykorzystuje siedem oddziałów do reprezentowania naturalnych scen.
Shoka: Rodzaj układania kwiatów, które reprezentuje świat duchowy.
Shin: Oddział, który reprezentuje niebo i jest ważnym elementem w Shoka kwiatowe.
SOE: Oddział, który reprezentuje człowieka i jest ważnym elementem w Shoka kwiatowe.
Tai: Oddział, który reprezentuje ziemię i jest ważnym elementem w Shoka kwiatowe.

Ikebana Elements:
Ikebana jest znacznie różni się od innych rodzajów układania kwiatów w krajach zachodnich. Układ kwiatów na Zachodzie składa układania kwiatów i innych elementów instalacji symetrycznie w naczyniu. Ikebana różni się zasadniczo ze względu na jego wyższą dążeniu do opracowania bliskość z naturą w trakcie procesu tworzenia. Oto elementy projektu Ikebana bierze pod uwagę:
• Minimalizm: buddyjskie idee minimalizmu są u podstaw ikebany. Naturalne elementy wprowadzone do uzgodnień są jak rzeźby i każdy powinien mieć jakiś cel. Na przykład, liście powinny być wybrane przez jaki sposób uzupełniają się ze sobą i ze stylem gotowym wyświetlaczu jako całości.

• Kształt i Line: Ten element ma również powiązania z buddyzmu jak wszystkie kształty i linie powinny być umieszczone w położeniu naturalny wygląd. Na przykład, pionowe układy często wykonane z gałęzi, które oferują sztywne, proste linie. To uosabia siłę drzewa i sztywność. Styl skośne aranżacji jest wykonana z miękkich elementów poprzez włączenie kwiatów i traw, które rosną skośne w dół. Daje też poczucie ruchu i łaski.

• Struktura: Wiele tradycyjnych ustalenia japoński kwiat opiera się na trójkącie nierównobocznego. Punkty trójkąta są zazwyczaj wykonane z gałązek lub oddziałów. Popularny styl zwany Shoka bierze to krok dalej, ponieważ ustalenia Ten styl reprezentują świat duchowy z wykorzystaniem struktury. Najdłuższy oddział lub kwiat w układzie nazywany jest goleń, a to oznacza niebo. Medium oddział lub kwiaty, SOE, reprezentuje człowieka, a najkrótszą oddział lub kwiaty, Tai, reprezentuje ziemię.

• Kształt: Ostateczna konstrukcja z kwiatów i innych elementów instalacji należy „znaleźć” w trakcie aranżacji, zamiast planowanych i wymuszony. Mówi się, że należy znaleźć, co jest "już nie ma w kwiaty, gałęzie i liście wybrałeś. Typowy układ ikebana podkreśla asymetrię i niedoskonałości poprzez wykorzystanie wolnej przestrzeni, nierównych numerów oraz minimalnej liczby wykwitów.

• Estetyka: ogólny klimat aranżacji opierał tradycyjne wartości japońskiej. Sposobem na to opisać jest iki lub „wyrafinowany wyjątkowość”. Styl, który wyjaśnia to Rikka lub styl „Stały kwiatów”. Ten styl wykorzystuje siedem oddziałów, aby ani reprezentować piękno krajobrazów naturalnych, takich jak wzgórza, wodospadów i dolin w swoich ustaleniach.

• Ludzkość i cisza: Ikebana mówi się także wykonaniem twórca aranżacji jest. To odzwierciedla nastrój twórcy i osobistą podróż z naturą. Styl myślę uosabia to jedna z układem moribana który wykorzystuje płytkiej miski jest umieszczona w postaci odblaskowej basenie. Wreszcie, biorąc udział w ikebana nie powinno się mówić. Proces ten powinien być medytacyjny aktywność w którym skupiają się wyłącznie na naturalnych elementów przyjmujących kształt przed sobą.

Ciekawostki o Ikebana:
1. Istnieją tysiące szkół ikebany w samej Japonii, najbardziej znany jako Szkołę Ikenobo, rozpoczęła się w Świątyni Choho-ji w Kioto. Ma od rozpostartymi rozdziałów na całym świecie, a ostatnio wzrosła do włączenia ponad 60.000 nauczycieli w wielu różnych krajach. Ikebana jest wciąż bardzo popularny w swoim kraju, jak to jest praktykowane przez około 15 milionów osób rocznie, z których wiele młodych kobiet.

2. Podczas gdy wiele kobiet ćwiczyć ikebany, jest to również działalność kulturalna, który został historycznie praktykowana przez mężczyzn. W rzeczywistości, wojowników musiałyby być nauczane układania kwiatów, a także innych ważnych wydarzeń kulturalnych, zanim zostanie uznany za prawdziwego wojownika. Obecnie istnieje więcej czołowych mistrzów Ikebana samce niż samice.

3. Nowoczesne style i techniki zmieniają jak ikebana Ustalenia są razem. Jeden taki mistrz, który objął nowe style jest Techigahara Sofu którzy używali gipsu, plastiku, a nawet stali w swoich bukietów. Założył Szkołę Sogetsu więc jego ideały eksperymentów są praktykowane przez nowych uczniów, jak również.

4. Oprócz Szkoły Ikenobo dwa inne znane szkoły są szkoły Sogetsu i szkoła Ohara. Te dwie szkoły są bardziej nowoczesne, każdy się za mniej więcej wieku. Sogetsu Szkoła Szkoła Ohara i zostały założone przez Ikebana mistrzów, którzy chcieli włączyć bardziej popularne elementy zachodnie.

5. Jeśli nie uczestniczyć w zajęciach aranżacji ikebana, niektóre z zajęć Państwo musiałoby wziąć korzystania nożyczki do przycinania różnych roślin poprawnie, gięcie gałęzie, żeby nie złamać lub wyglądają nienaturalnie, wybierając kwiaty symbolizują tradycyjne elementy, identyfikując odpowiedni wazon lub miskę do aranżacji i uczenia się, jak zachować swoje naturalne elementy tak świeże, jak to możliwe.

6. Istnieje ikebana układ wyświetlacze, gdzie można zobaczyć eksperci zaprezentowania swoich umiejętności i technik. Wiele z tych wystaw jest o „przyjaźni poprzez kwiatów”, a nie konkurencji i są znane w Japonii, jak i innych krajach. Istnieją również coroczne organizowanie konkursów w Japonii, gdzie mistrzowie konkurują. W tych zawodach, kapitanowie mają ten sam sprzęt, kwiaty i rośliny, ale należy używać ich gustu i doświadczenie w tworzeniu różnych aranżacji.

7. Ikebana jest dostępny dla studentów za pośrednictwem zajęć pozalekcyjnych i klubów dla tych, którzy chcą się uczyć. Ikebana jest także regularnie pokazane przez „jak - do” filmy i programy telewizyjne na japońskich. Jednym z takich show jest Seikei Bijin lub Artificial Beauty, serial dramat, który ma mistrza Ikebana jako męskiego zainteresowania znaków i miłości.

8. O ile nie ikebana, powiązany działalność kulturalna z Japonii nazywa Kodo. Jest to tradycyjna sztuka zapach i korzystania kadzidło. Praktyka ta jest powszechnie dowiedział jeśli Japonka chce zostać uznane za rafinowane, obok ikebany i tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty. To ma inny krawat do ikebany jako jedne z kwiatów stosowanych w ustaleniach są także popularne zapachy kadzidła.

9. Kolejny japoński działalność kulturalna, która ma powiązania z kwiatów jest bonsai rośnie. Jest to sztuka uprawy drzewek w poszczególnych kształtach, aby pokazać ich piękno i naturalny wdzięk. Wiele estetyka znalezione w ustaleniach ikebana kwiatowe są również ważne w uprawie bonsai.

Dobrym zasobów internetowych, jeśli chcesz, aby kontynuować podróż na własnym ikebana znajduje się w https://www.ftd.com/blog/design/ikebana. Ta strona ma krok po kroku, aby pomóc w umiejętności i technik, które trzeba zrobić własny układ kwiatów. Ponieważ istnieją również ikebana nauczyciele na całym świecie, można znaleźć wykwalifikowanego instruktora blisko Ciebie, jeśli szukać w Internecie. Start patrząc na http://www.ikebanahq.org/index.php. Wreszcie, istnieje wiele Youtube filmy i stron internetowych, aby pomóc, jeśli chcesz ćwiczyć tę sztukę w domu.

Ikebana

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.