Definicja:
Origami jest prawdopodobnie najbardziej znany ze wszystkich imprez kulturalnych Japonii. To jest praktykowane jako sztukę, gdzie papier jest składany do tworzenia kształtów zasięgu w tym zwierząt, kwiatów i ludzi.

Historia:
W szóstym wieku, papier został wprowadzony do Japonii z Korei i Chin przez buddyjskich mnichów. To było bardzo drogie i został po raz pierwszy wykonany z włókien roślinnych. Tylko specjalne święta lub uroczystości miał ozdoby origami. Wczesne tradycji z origami zawierać co motyle dla tradycyjnych japońskich wesel oraz specjalnych kształtach origami, które towarzyszyły drogich prezentów dla powodzenia. Wkrótce stał się obywatelem czasu przeszłego i jest obecnie praktykowane na całym świecie.
origami

Origami Słownictwo:
Hanshi: Handmade papier

origami, że można zrobić w domu:
1. Zbierz swoją papieru origami (i linijki, jeśli są nowe). Normalny papier jest w porządku, ale trzeba się upewnić, że jest w kształcie kwadratu. Im większy plac, tym łatwiej będzie składany. Można znaleźć papieru origami w większości sklepów rzemieślniczych i będzie to cieńsze i bardziej elastyczne. Alternatywnie, można często znaleźć bardziej tradycyjnie urządzone papier Internecie.

2. Czy instrukcje gotowy do projektowania origami, które chcesz spasować. Chciałbym sprawdzić przykłady online, takich jak http://www.origami-instructions.com/. Te kroki zamierzamy przedstawić w jaki sposób złożyć wentylator origami.

3. Start z białej stronie papieru składane do góry. (Jeśli nie masz kolorowy kawałek papieru, można narysować swój projekt pierwszy i następnie kontynuować z instrukcji.) Złożyć wzdłuż dolnej jednego centymetra szerokości. Jeśli masz linijkę można nacisnąć mocniej uruchamiając linijki wzdłuż krawędzi tłoczonych.

4. Odwróć papier na tak barwna strona jest teraz wyświetlany. Nie rozwijają swoją nową klapkę.

5. zagięcie dolnego centymetra szerokości ponownie. Łatwiej będzie jak Twój wcześniej krotnie stworzą przewodnik, aby przestrzegać. Jeśli masz linijkę, można ponownie wcisnąć krawędzie.

6. Klapki papier znowu tak biały strona rysunku. Ponownie krotnie innej linii.

7. Odwróć aż zdobione znak jest wyświetlany. Krotnie inną linię. Powtarzaj te czynności aż cała cała strona jest składana do listwy.

8. Wokół znaku jednego centymetra od strony sprawiają, że nowy krotnie. Pamiętaj, aby użyć linijki, jeśli chcesz. Jeśli robisz to z dzieckiem, lubią najbliższy kres strzałką zszywane.

9. Otwórz każdy bok tak, że tworzony jest twoim fanem!
Origami

Ciekawostki o Origami:
1. Origami style i techniki nadal rozwijać. Więcej stylów z trudniejszych technik, które stały się ostatnio popularne obejmują kompleksową origami matematycznego origami, origami modułowego, mokre składany origami i TESELACJE origami.

2. Dzisiejsze oblicze origami jest Akira Yoshizawa. On jest uznanym arcymistrz origami i ojcem nowoczesnego twórczego origami. Znany jest stopienie geometrii i sztuki razem. Yoshizawa był samoukiem i zainteresował się origami kiedy dziewczyna dała mu łódź papieru, kiedy był dzieckiem.

3. Samurais w Japonii by dał sobie prezenty origami znane jako Noshi. Miały one kształt ryby z kawałków papieru składany wiele razy, i zostały uznane za szczęście żeton.

4. Jest to japońska opowieść żony, że jeśli złożone tysiąc papierowych żurawi, można zostać przyznane życzenie. Jest piękna historia dziewczynki o nazwie Sadako próbował to zrobić po tym jak zachorował. Jeśli chcesz przeczytać historię Sadako, w Sadako a Thousand Paper Cranes jest książka Elenor Coerr.

5. Największy origami żuraw miał rozpiętość skrzydeł prawie 82 metrów lub 268 stóp i 10 cali. Wiele małych stron origami zostały sklejone, aby pojedynczy kawałek papieru, który mierzony 100 metrów przez 100 metrów. Ten rekord jest w posiadaniu Projektu Pokoju w Hiroszimie Kawałek Shudo Uniwersytecie w Hiroszimie w Japonii.

6. Z największą do najmniejszej! Najmniejsza origami żuraw był wykonany z papieru, który miał wymiary 1 milimetra do 1 milimetra. Adiunkt Watanabe potrzebne do korzystania z mikroskopu i igły do szycia w celu uczynienia żurawia! Ukończył tę płytę na Uniwersytecie Nigata Japonii.

7. najdłuższy wieniec wykonany z origami środków na 7000 metrów! To 4,3 mil! Został on stworzony przez Hiroshima szkole specjalnej pomocy w Japonii.

8. O ile nie jest to dokładnie origami, kolejny Ręczniki papierowe kulturalnych z Japonii nazywa Kirigami. Choć origami robi swoje kształty składane tylko, Kirigami wymaga cięcia, jak również. Można tworzyć bardziej skomplikowane kształty i sztuki z negatywnej przestrzeni. Te dzieła sztuki są bardziej delikatne niż origami i są na pewno warto zobaczyć.

9. nowoczesny korkociąg na origami formy sztuki pojawił się ze wzorów origami popup. Ten został stworzony przez Masahiro Chatani w 1980 roku, a on i Keiko Nakazawa mieć wiele książek prezentujących blask i piękno w tej nowej formy sztuki.

10. Dobrym zasobów internetowych, jeśli chcą kontynuować podróż na własnym origami znajduje się w http://www.origami-instructions.com/. Jest to seria tutoriali internetowych i warsztatów, które pomogą z etapów i technik, które trzeba zrobić origami. Istnieją również tysiące filmów z YouTube, aby pomóc również.
Origami

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.