Definicja:
Wagashi są tradycyjne japońskie słodycze, które często są podawane z zieloną herbatą. Zazwyczaj są one wykonane z pastą z fasoli i owoców. Wagashi słodycze są w szerokiej gamie kolorów, kształtów, faktur i składników, a niektóre są dostępne tylko w określonych porach roku lub regionach Japonii. Każdy cukierek ma inną metodę przygotowania i spójności.

Dango

dango

 

 

Daifuku

Sweet Bean Paste in Race Cake

 

Dorayaki

とらや工房

 

Manju

練り切り Nerikiri & 饅頭 Manju (Japanese Sweets)

 

Monaka

DSCN2412

 

Namagashi

*

Taiyaki

たい焼き

 

Yokan

20170701_8681_maru

 

Nerikiri

Kyoto, Wagashi journey

Ohagi

DSC_0925

Sakura-mochi

SAKURA MOCHI

Chimaki

Gion Matsuri Sweets: Hoko Chimaki  ~ Azuki bean in kudzu mochi and wrapped by bamboo grass! Yummy #mizumushikun #kyoto #gionmatsuri #matsuri #sweets #japanesesweets #wagashi #yummy #yum #azuki #azukibean #cool #kudzu #bamboo #grass

Kashiwa-mochi

かしわ餅 kashiwa mochi

Rakugan

Rakugan

Sembei

Sakura sembei

Okoshi

Публикация от @huffnpuffhawaii

Kusa-mochi

akebono daifuku

Kasutera (Castella)

福砂屋 五三カステラ

Kompeito

konpeitou on pink cloth

Ama-natto

Black Soybean -Amanatto & Bannoo Charcoal coating-

Karinto

karinto / かりんとう

Daigaku-imo

September 2010

Historia:
Wagashi były ważną częścią japońskiej kultury od setek lat. Już w starożytnej Japonii, owoce i orzechy były uważane za wyroby cukiernicze w sobie. Okresie Nara (710 – 784 ne), wpływy z Chin widział przetwarzania zboża na słodkie smakołyki. Mochi (miękki ryż ciasto), a dango (ryż kluski), oba pochodzące z tego okresu, a użyto głównie ceremoniach religijnych. Japoński cukierniczego zmieniło się na zawsze, gdy cukier stał się import ze zszywkami do Japonii około 1350 AD. Cukier pochodzi z portugalskich przedsiębiorców, którzy nawet niektóre z ich wspólnymi słodzonego jedzenia. Portugalskie słodycze zostały zmienione, co było znane jako nanbangshi. Ze względu na wysoki koszt cukru i owoców sezonowych, słodycze było zarezerwowane dla szlachty i arystokracji. To było wtedy, kiedy proces rafinacji cukru surowego na drobny cukier wasambonto został spreparowany. Jak cukier stały się mniej kosztowne i popularność szlachetnych doświadczeń, takich jak ceremonia herbaty stał się bardziej dostępny dla niższych klas, więcej osób może sobie pozwolić, aby jeść tych przysmaków. To stworzyło rynek wytwarzania wyrobu cukierniczego z delikatnych i atrakcyjnych wzorów, zwłaszcza w Kioto. Kiedy przyszedł więcej przedsiębiorców europejskich w okresie Meiji zachodnie ciasta i cukierki zostały wprowadzone. To właśnie w tym czasie, że japońskie słodycze został oficjalnie znany jako Wagashi. Praktyka czyni Wagashi trwa do dziś z mieszanką tradycyjnych składników i metod gotowania oraz nowoczesnych technik i stylów.

Rodzaje Wagashi:
Wagashi się w szerokim zakresie, ale najbardziej znane rodzaje:
•Daifuku: Wilgotne słodycze, które są w małym kształcie kuli. Wykonane są z miękkiego ciasta ryżu lub mocha. Mają napełniania, który jest zwykle słodka pasta fasoli. Są one pokryte lekkim odkurzanie skrobi ziemniaczanej, aby utrzymać ich sklejaniu. Najczęściej zmiany obejmują Daifuku truskawki, słodka fasola i lody. Daifuku powinny być spożywane tego samego dnia co zakup, ponieważ stają się trudne, jeśli w lewo.
Strawberry daifuku

•Dango: To może być najbardziej ukochany i słynny wagashi Japonii. Są to małe pierożki z mąki ryżowej, które są gotowane na parze. Są zazwyczaj podawane one nadział trzy lub cztery na patyku i zwieńczone słodkim sosem lub pasty z fasoli. Dango są w wielu wariantach smakowych w zależności od tego, co ciasto jest pokryta. Kluski te są czasem dodawane do deserów. Poza tym, są też słony dango, które są pokryte cienką warstwą sosu sojowego przed gotowaniem.
Dango

•Dorayaki: cukierniczy z słodkim pasty fasoli wciśnięty pomiędzy dwa placku napełniania – jak placki. Nowoczesne odmiany można zawierać inne wypełniacze, takich jak bita śmietana, krem śmietany i zielonej herbaty aromatyzowanej śmietanki.
Dorayaki 铜锣烧

•Higashi: Suchą słodki, który został uformowany w kształcie małego, tradycyjnie kwadratu. Jest on wykonany z mąki ryżowej, skrobi i cukru wasambonto. Ten słodki cieszy, gdyż rozpuszcza gdy umieścić w ustach. Wielu producentów tego słodkiego uczyni pięć różnych rodzajów tego słodki, które zazwyczaj mogą być zakupione zapakowane. Każdy różne Higashi miałoby inny smak, kolor i kształt do wyboru symbolizować Lucky Number Five.
Higashi

•Manju: małe pieczywa, który jest wypełniony pastą z fasoli i innych słodkie wypełnienie. Są to zwykle gotowane na parze lub pieczone są. Są one najpierw w kształcie koła o gładkiej zewnętrznej warstwie, lecz wersje pieczone w różne kształty stają się coraz bardziej popularne. Najbardziej znanym jest fakt, że kształt manju ryby.
Manju

•Monaka: cukierniczy z tłoczonej dwóch płytek napełniania fasola azuki. Są one wykonane z lepkiej ryżu i utworzyć wielowarstwowe z fasoli nadzienie wewnątrz działa jak dżem. Monaka są zwykle uformowane w kształcie kwiatów, takich jak wiśni, chryzantemy i kwiatów śliwy. Istnieje wiele bardzo znanych domów monaka specjalnych w Japonii, ponieważ są one zazwyczaj spożywane przy uroczystych wydarzeń.
Monaka

•Namagashi: Te cukierki są najdroższe i kolorowe, ponieważ są one typowe słodkie spożywane w słynnej japońskiej ceremonii herbaty. Są one wykonane w różnych kształtach, w tym kwiatów, liści, owoców i spirale. Choć dzielą typowych składników mąki, jajek, fasoli i cukru, są bardziej miękkie i ciągliwe niż inne Wagashi słodyczy. To dlatego, że są one uważane za „mokre słodkie”, ponieważ nie są pieczone. Mają galaretek owocowych słodzonych lub pasty z fasoli wewnątrz nich. Są one przeznaczone do wyrażania elegancję i obfitych uroki czterech pór roku. Odmiany namagashi nie dość regularnie zmieniać i powinny być spożywane jak tylko są kupowane.
kiku (chrysanthemum) namagashi

•Oshiruko: Słodka zupy przez ziarna gotuje Adzuki z cukrem wasambonto który można zjeść albo ogrzewane lub chłodzone. Zupa ma jedwabiście gładką konsystencję i łagodny smak. To jest zwykle podawane z Dango na górze cieczy. Są słodkie ryżowe kluski mączne.
Oshiruko

•Taiyaki kształcie ryby są przekąski ze cieście naleśnikowym cieście podobnym do i od dawna jest wypełniona słodka fasola pasty. Chociaż nowsze nadzienia to krem custard, czekolady lub sera. Taiyaki najlepiej zjedzone prosto z grilla, gdy ciasto jest nadal chrupiące.
TAIYAKI

•Yokan: Najstarszy typ Wagashi słodkiego. Jest to bar z żelowym pasty słodkie fasoli, wykonane z fasoli adzuki, co daje mu ciemny kolor. Oprócz fasolą adzuki yoken jest zwykle wykonana z cukru i agar-agar (japoński galaretki). Dodatkowe składniki mogą być dołączone do poszczególnych pór roku lub doświadczeń w umyśle, takich jak zielona herbata, ekstrakt z kwiatu, pokruszonych orzechów, owoców, figi i słodkie ziemniaki. Niektóre Yokan bary nie są wykonane z fasoli adzuki i mają jaśniejszy kolor. Ten słodki jest uważane za pomocne dla osób aktywnych, jak o niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości cukru sprawia, że jest idealny jako pasek energii.
Mizu-yokan.

•Zengetsu: Zengetsu oznacza słabnie księżyca. Jest to złożona placek z mąki i jaj z fasoli adzuki i pasty syrop nadzienia. Syrop na górze ma symbolizować chmury że księżyc zengetsu jest wystającym z. Niektórzy producenci zawierają imbir dodać do smaku słodkiego.
Geppei

Degustacja Wagashi:
Gdy po raz pierwszy smaku Wagashi, może się okazać, że jest niezwykła, gdyż w przeciwieństwie do zachodnich słodyczy, które podkreślają słodki smak. Wagashi zwykle mają więcej smaków i tekstur. Oto kilka wskazówek, które podczas jedzenia Wagashi Center na pięciu zmysłów.
1.Po pierwsze, staramy się angażować swoje poczucie dźwięku. Spróbuj dowiedzieć się nazwę słodki jesz. Wiele z nich poetyckie nazwy, takie jak Miyo nie Haru (trwały pokój), Kogane giku (słońce zalane chryzantema) lub Goshiki Ito (wątki w pięciu kolorach).

2.Dalej jest zmysł wzroku. Zwróć uwagę na kształt, kolor i wzory na i wewnątrz swojej Wagashi. Zazwyczaj te oznaczają japoński charakter lub aktualny sezon w jakiś sposób. Historycznie te zostały napisane na temat japońskich literatury, malarstwa i tekstyliów. Te historyczne tradycje wpływają obecnie projekty Wagashi, choć niektóre posiadają inne nowoczesne techniki gotowania i trendy.

3.jeden wilgotność lub kruchość czuje podczas robienia kawałek Wagashi jest odbierane przez zmysł dotyku. Wielu producentów starają się stworzyć wrażenie ręką i ustami. Niektóre wagashi są dość miękki i plastyczny, który bardzo różni się od zachodniego słodyczy. Różne tekstury należy wskazać, że jest świeże i wykonane z wysokiej jakości składników.

4.Wiele Japońskie słodycze mają delikatny zapach. Naturalne składniki zawarte w Wagashi tworzyć najsubtelniejsze aromatów i powinna zwiększyć swoje podniebienie bez przytłaczające. To dlatego, że większość wagashi są podawane z herbatą i mają na celu uzupełnienie tego doświadczenia. Niektóre zapachy Wagashi są silniejsze gdy miały niewielki kęs.

5.Na koniec najważniejsze jest poczucie smaku. Bądź przygotowany, że niektóre wagashi są bardziej pikantne, kwaśny lub gorzki w smaku niż słodki. Podczas gdy ogólny smak nie jest zwykły, smak nie ma być zbyt przytłaczające, ale subtelne. Pamiętaj, to należy podjąć z japońskiej herbaty, a po kilku łykami, można zauważyć, że posmaku zmian Wagashi. Staraj się jeść słodkie małymi kęsami, aby delektować się smakiem.

6.Nie można znaleźć ulubiony słodki za pierwszym razem. Piękno Wagashi jest to, że istnieje tak wiele rodzajów, smaków i wzorów do wyboru – i pewne zmiany ze względu na porę roku jest! Przechowywać poszukiwania aż znajdziesz taki, który najbardziej Ci odpowiada i herbatę najlepiej.

Ciekawostki o Wagashi:
1.Jeśli nie mieszkasz w Japonii, wielu przejściach azjatyckich żywności lub sklepów spożywczych nosić Wagashi słodycze. Jeśli dostaniesz szansę odwiedzić Japonię, znajdziesz Wagashi w prawie każdym sklepie spożywczym. Wybrane kawiarnie, sklepy, świątynie i jedzenie stoi również sprzedaż specjalistycznych słodycze, które są dobrze znane. To dlatego, że ich wagashi zostały wykonane w konkretnym regionie historycznie, ze względu na szczególny sezon lub celebracji lub składników, których używają. Trzeba będzie zrobić kilka podróży jeśli chce spróbować kilka unikalnych specjałów Wagashi w wielu regionach Japonii.

2.Najbardziej znanym miejscem dla szerokiej gamy Wagashi słodyczy jest ulica handlowa Nakamise w Asakusa, Tokio. Ten 250 metrowy ulicy handlowej zewnątrz świątyni Sensoji istnieje od 17 wieku.

3.Jeden z najdroższych marek Wagashi jest Toraya. Znaleźć te słodkie sklepów w Tokio i Kioto. Marka ta ma długą historię jako założyciel, Enchu Kurokawa, podawane Wagashi słodycze do szlachty, w tym Meishō. Zapisy datowane już w 1635 AD pokazują Enchu miał dwadzieścia rodzajów słodyczy, że będzie sprzedawać do arystokratów w Kioto.

4.W celu uznać za profesjonalny kucharz w Wagashi, trzeba będzie się uczyć od ponad dwunastu lat. Istnieje Wagashi szkoły, które uczą o różnych składników i technik niezbędnych do tworzenia tych słodyczy.

5.Toraya Gallery w Kioto jest muzeum historii Wagashi. Nie tylko istnieją obrazy i zapisy dokumentujące różne słodycze, ale także naczynia i opakowania w historii Japonii i różnych regionów. Najbardziej ekscytujące wyświetlacze są te, które pokazują zmiany w projektowaniu Wagashi i składników na przestrzeni wieków. Co jest tak ekscytujące jest to, że słodycze na wyświetlaczu nie są modelami ale prawdziwe słodycze. Kurator muzeum sprawdza je codziennie i rozkazy więcej, gdy słodycze nie mogą już być na wyświetlaczu.

6.Wagashi mogło być zupełnie inaczej, gdyby nie było dla japońskich mnichów buddyjskich, którzy jako pierwsi szefowie tego słodkiego. Mnisi, którzy podróżowali do Chin zabroniono jeść mięso i chińskich odmian wczesnych słodyczy zawartych wątroby ryb i innych zwierząt. Zmieniono przepis pasty fasola azuki, które wliczone jest w większości Wagashi słodyczy dzisiaj.

7.W Japonii jedzenia wagashi Uważa się, że korzyści zdrowotne. Jak to ma mniej przetworzone składniki te słodycze mają niższe kalorii i bardzo mało cukru. Wiele osób nie ma żadnego tłuszczu i są pełne białka. Jeśli jesz Wagashi wykonany z pasty fasola azuki, fasola mówi się pomóc obniżyć ciśnienie krwi, promować trawienie i pomaga odzysku ze zmęczenia.

8.Należy rozważyć herbatę pić podczas planowania zjeść Wagashi słodycze. Cienki herbata lub usucha należy pić z suchymi słodyczy jak Higashi. Grubszy herbata lub omogashi należy pić z wilgotnym Wagashi. Ma to zapewnić, herbata i cukiernie wzajemnie się uzupełniają.

9.Wasambonto cukier jest wysokiej jakości składników, choć najdroższy cukier nazywa Suiko cukier wasambonto. Cukier ten ma powiązania królewskiej jako Suiko dał jej nazwę do tego cukru. Ona panował podczas 7. wieku jako regenta cesarzowej.

10.Wiele rodzajów Wagashi stały się popularne w Japonii i za granicą, ponieważ zostały one spożywane na japońskich programów telewizyjnych. Dorayaki jest ulubiona przekąska z Doraemon, popularnego anime charakter, który jest psem robotem. Natsu Ando to seria dramat gdzie francuski szef kuchni staje się uczniem Wagashi. Nagisa jest postać anime kto kocha Dango w Clannad. Ma bardzo ładny piosenki podczas napisów końcowych Wszystko o dango słodkie. Nie oglądać każdy z tych koncertów z pustym żołądkiem!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.