Kimono i Yukata Kimono to tradycyjna japońska odzież. Yukata jest kimono typu. Kimono jest noszony w zimie. Yukata nosi się latem.

Różnica pomiędzy kimono a yukatą to: a) sezon (kimono: zima, yukata: lato), b) rękawy (kimono = długie rękawy, yukata: krótkie rękawy), c) grubość tkaniny (kimono: gruba tkanina, Yukata: cienka tkanina). Istnieje wiele innych różnic między kimono i yukata. Proszę uważnie przeczytać poniższą tabelę.

Różnice między kimono a yukatą Kimono Yukata
Jak jest tkanina ? gruby cienki
Kiedy ludzie noszą to? jesienią i zimą
wiosennym i letnim
W jakiej okazji? ceremonia ślubna, ceremonia herbaty, ceremonia wręczenia nagród
festiwal pirotechniczny, letni festiwal
Jak jest motyw ? Prosta konstrukcja, pastelowe kolory, bardzo delikatny design nad paskiem
Bardzo kolorowe, wiele kolorów
Jak długo trwa to nosić? Do 20 minut 2-3 minuty
Z czego się składa ? Jedwab Bawełna
Ile to kosztuje? 500 USD lub więcej 50 USD lub więcej
Jaka jest długość rękawa ? Długie Krótki
Jakie są różne typy ? Uchikake, furisode, hakama, homongi, tomesode, hiromuku
Czy wszyscy mogą nosić to? Tylko kobiety samotne mogą nosić furisode
Czy są wewnętrzne warstwy ? Tak (nagajuban) Nie
Jak są sandały i dodatki? Elegancki (zori) Casual (geta)

Dowiedz się więcej o doświadczeniu kimono i yukaty w Maikoya Definicja Kimono:
Kimono był kiedyś japońskie słowo na ubrania, ale w dzisiejszych czasach odnosi się do tradycyjnych strojach ze starożytnej Japonii. Długie szaty, które noszą panie są najbardziej uznanych japońskich ubrań, ale kimono słowo jest również używane w odniesieniu do stylowych szaty i spodnie noszone przez mężczyzn.

着物人像

Historia:
Kimona powstały podczas okresu Heian historii japońskiego (794-1192 ne). Szaty staje się coraz bardziej skomplikowany gdy więcej warstw były używane. Wiele wzorów kimono zostały również opracowane do reprezentowania różnych porach roku, świąt lub klasę społeczeństwa Państwo należą. Podczas gdy jedwabne kimona noszone przez kobiety są bardziej rozpoznawalny, mogą być również wykonane z innych materiałów, takich jak bawełna, len lub satyny. W ciągu XIX wieku, japoński rząd zachęcał ludzi do przyjęcia bardziej zachodnią odzież i nawyków. W rezultacie, kimona są obecnie powszechnie trzymane jako bardziej uroczystej ubrania i są noszone najczęściej na specjalne okazje.

Kimono Słownictwo:
Datejime: Belt, który siedzi pod obi pasa i zapewnia doskonałą kimono sylwetkę
Geta: tradycyjne japońskie buty bezobcasa:
Hanhaba Obi skrzydła, które jest dopasowane do codziennego kimona
Juban: biała bawełna poślizgu, który pasuje pod kimono
Koshi Himo: Bawełna pas, który posiada kimono w miejsce
Obi: Dekoracyjne jedwabna szarfa
Zori: Tradycyjne japońskie buty, które mają obcas

procesie wprowadzenie na Pani kimono:
Pamiętaj, że większość kimona potrzebujemy kolejnego pomocnika umieścić prawidłowo.
1. umieścić na kuponie zwany juban. To pasuje jak szlafrok i powinien być związany ściśle z boku.

2. Połóż ręce przez jedwabną szatę zewnętrzną kimono. Upewnij się, że tylny panel z płaszczem jest wyśrodkowany.

3. Owiń prawą stronę szaty najpierw wokół ciała w lewo. Jeśli istnieje nadmiar materiału, to jest w porządku, że szata osiągnie około do pleców. Owinąć po lewej stronie więc zachodzi. Dostosuj juban poślizg jeśli wyświetlana.

4. Aby zachować kimono w miejscu, pierwszy pas jest przywiązany. To się nazywa koshi Himo. Przytrzymać pasek za sobą pierwszy i związać go w całej przodu. Kimono szata powinna być dostosowana tak, że Koshi pas Himo kryje się pod nadmiarem materiału w przód.

5. Teraz drugi pas jest przywiązany. To się nazywa datejime. Związać ten pas jak koshi Himo, ale taśma znajduje się na górze kimono i jest widoczny.

6. Ostateczna dekoracyjny obi lub skrzydło powinno być teraz przywiązany. Prostsza obi szarfa jest hanhaba. Aby związać tę szarfę, najpierw zmierzyć szarfę na jednym końcu tak, że można zawiązać węzeł z wystarczającą ilością materiału. Zostaw ten materiał luźny dla obi wiązanej. Trzymać resztę pasa do pleców i owinąć go wokół aż dwa końce są teraz w środku pleców.

7. Tie dwa obi hanhaba końców, a następnie dokręcić skrzydła. Będzie musiała być dość mocno do następnego kroku. Obi końce powinny być teraz schowany w obi lub datejime. Jeśli Obi jest wystarczająco mocno, skrzydło nie wypadnie. Dokonać ostatecznych korekt szaty kimono więc wszystkie panele są poziom i skupione.

8. Teraz nadszedł czas, aby accessorise! Kimono powinny być noszone z parą sandałów, ani Geta lub zori styl. Wiele japońskich kobiet nosić włosy w kok z akcesoriami kwiat do włosów. Pamiętaj, że możesz też kupić piękny wentylator lub torebka, który pasuje do jedwab kimono!

Yukata

Definicja:
Podobny do kimona The Yukata jest bardziej nieformalny styl japoński odzież i zazwyczaj wykonane z bawełny. To pochodzi z popularności odwiedzając łaźnie społecznych. Białe i indygo yukatas stały się powszechne jako biała bawełna trzymane ludzie chłodne w lecie, natomiast barwnik indygo w tkaninie działał jako środek odstraszający owady. Ludzie w Japonii zazwyczaj noszą Yukata latem na fajerwerki festiwali i innych imprez plenerowych. Są one bardzo popularne wśród kobiet i dzieci, ponieważ są one łatwe do noszenia.

浴衣

Proces wprowadzania na Yukata:
1. Połóż ręce poprzez szatę yukata. Upewnij się, że tylny panel z płaszczem jest wyśrodkowany.

2. Owiń prawą stronę szaty najpierw wokół ciała w lewo. Jeśli istnieje nadmiar materiału, to jest w porządku, że szata osiągnie około do pleców. Owinąć po lewej stronie więc zachodzi.

3. Aby zachować yukata w miejscu, o koshi pas Himo jest przywiązany. Przytrzymać pasek za sobą pierwszy i związać go w całej przodu. Kimono szata powinna być dostosowana tak, że Koshi pas Himo kryje się pod nadmiarem materiału w przód.

Ciekawostki o tradycyjnej japońskiej odzieżowy:

Sawara Summern Festival 2017

1. Ze względu na japońskich drzeworytów drukuje, kimono stała związana z pięknem i przepychem gejszy. Jak większość kobiet nie noszą kimona w życiu codziennym, nowoczesne gejsze i ich uczestnicy noszą tradycyjne szaty częściej, w celu promowania ich indywidualnych talentów. Wiosną można zobaczyć gejsze lub uczestnicy spaceru wokół miejscowości turystycznych, takich jak Kioto w swoich pięknych szatach.

2. japoński mężczyzna lub kobieta może trzeba nosić kimono na bardzo specjalne okazje. Istnieje kimono usługi, ponieważ mogą one jedynie nosić kimono raz lub dwa razy w życiu wynajem. Jednym z szat specjalistycznych dla konkretnej okazji jest oblubienica wesele kimono. Dama w jedwab zewnętrzna szata jest tradycyjnie albo biały, czarny lub czerwony i ma skomplikowanych wzorów. Brides może również nosić kaptur pasujący nazwie Wataboshi, które jest uważane japońska wersja ślubny welon. Pana młodego jedwabna szata byłaby czarna z białą szarfą. Kolejna ceremonia pogrzebowa to byli mężczyźni i kobiety noszą czarne szaty kimono zdobione czarne krawaty. Nowy Rok to popularne święto, by ludzie mogli nosić szaty rocznie, jeśli mają szczęście mieć.

3. W styczniu każdego roku, dorośli okazji ich pełnoletności po osiągnięciu dwudziestu lat. Większość kobiet nosić swoje najlepsze kimono, często z boa futra. Dorośli wziąć udział w ceremonii w ich rodzinnym mieście, że ogłosi je jako oficjalny dorosłej. Następnie każdy obchodzi się z ich rodzinami, a także starych znajomych ze szkoły podstawowej.

4. Jednym z ważnym wydarzeniem, że dzieci noszą kimona na to obchody Shichi-Go-San, znany również jako Siedem – Pięć – Trzy uroczystości. To kiedy japońscy chłopcy i dziewczęta świętować jest siedem, pięć lub trzy lata, w dniu festiwalu z 15 listopada. Ten dzień jest szczególny, ponieważ umożliwia przyjaciół i rodziny z dziećmi, aby udostępnić ich wzrost i dobre samopoczucie.

5. Istnieje również inny rodzaj tradycyjnego japońskiego szacie. Są to krótkie szaty zwane powłok happi. Zwykle wyświetlane one herb rodziny lub symbol wakacje. W starożytnej Japonii, były noszone na festiwalach, ale niedawno japońskie restauracje mają ich za mundury pracowników z logo biznesowej wyświetlanego na plecach.

6. Powodem uroczyste kimono jest tak wyjątkowy ze względu na materiał. Wiele z tych warstw kimono wykonane są z wysokiej jakości jedwabiu – który kosztuje prawie milion jenów lub blisko 9000 dolarów dolarów. Jest to również bardzo trudne do wprowadzenia na jak kobieta będzie walczyć, aby umieścić na drogie kimono Tunika sama. Wynika to z wielu warstw poniżej, jak również trudne obi głosów. Kobiety zwykle trzeba zapytać ich matki, aby pomóc, a także wziąć udział w kursie w szkole kimono.

7. Największy zbiór kimona i akcesoria zebrano przez Fukiko Higuchi. Miała ponad 3040 sztuk, które miały ponad trzynaście lat, aby zebrać. Musiała utrzymać je w specjalnych skrzyniach i szafach w celu zapewnienia tkaniny, hafty i dane nie zostaną uszkodzone. Po Fukiko okazało 67, dała zgodę na jej kimona mają być wyświetlane w wielu miejscach w Japonii.

8. Największe Kimono jest ponad 18 metrów szerokości stopy (60,24) i ponad 16 m wysokości stopy (53,64). Ten strój został zaprojektowany przez Eiko Kobayashi dla robota o nazwie „Gundam”. Kimono było tak duże, że konieczna laser ją zmierzyć raz dźwig podniósł go w powietrze. Zajęło 15 pracownikom jeden rok, aby zakończyć ten strój.

9. W okresie Heian (794- 1192 AD), to typowe dla kobiet szlachetnych w japońskim cesarskiego sądu zużycia 20 do 25 warstw kimonami w dowolnym czasie. To ogranicza ich ruch tak, że chodzenie było praktycznie niemożliwe.

10. Rząd japoński uważa garstka artystów kimono być narodowe skarby. Artyści ci zachować tradycyjne techniki wytwarzania i zdobienia kimona. Ich szaty wykonane są jako jedyne w swoim rodzaju i są droższe niż w większości obrazów. Niektóre zostały sprzedane za ponad $ 100,000 dolarów.

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.