Kimono ve Yukata Kimono, geleneksel bir Japon giyimidir. Yukata bir kimono türüdür. Kimono kışın giyilir. Yukata yaz aylarında giyilir.

Kimono ve yukata arasındaki fark a) mevsim (kimono: kış, yukata: yaz), b) kolluklar (kimono = uzun kollu, yukata: kısa kollu), c) kumaş kalınlığı (kimono: kalın kumaş, Yukata: ince kumaş). Kimono ve yukata arasında birçok farklılık var. Lütfen aşağıdaki tabloyu dikkatli bir şekilde okuyun.

Kimono ve yukata arasındaki farklar Kimono Yukata
Kumaş nasıl? kalın ince
İnsanlar ne zaman giyiyorlar? sonbahar Kış
ilkbahar mevsimi ve yaz
Hangi vesileyle düğün töreni, çay seremonisi, yaş töreni
havai fişek festivali, yaz festivali
Motifleri nasıl? Basit tasarım, pastel renkler, kanadın üzerinde çok az tasarım
Çok renkli, birçok renk
Giymek ne kadar sürer? 20 dakikaya kadar 2-3 dakika
Ne yapılır? İpek Pamuk
Ne kadar maliyeti nedir? 500 Dolar veya daha fazla 50 Dolar veya daha fazlası
Kılıfın uzunluğu nedir? Uzun Kısa
Farklı türler nelerdir? Uchikake, furisode, hakama, homongi, tomesode, hiromuku
Herkes giyebilir mi? Sadece tek kadınlar furisode giyebilir
İç katmanlar var mı? Evet (nagajuban) Yok hayır
Sandaletler ve aksesuarlar nasıl? Zarif (zori) Günlük (geta)

Kimono ve yukata deneyimi hakkında Maikoya’da daha fazlasını öğrenin Definition of Kimono:
Kimono günümüzde kez giyim için Japonca kelime oldu ama Antik Japonya’dan geleneksel giyim anlamına gelir. Bayan giyim uzun elbiseler en Japon giyim tanınan, ancak kelime kimono da şık elbiseler ve de erkekler tarafından giyilen pantolon başvurmak için kullanılır.

着物人像

Tarih:
Kimono Japon tarihinin (794-1192 AD) Heian döneminde kuruldu. Elbiseler daha fazla katman kullanıldı giderek karmaşık hale geldi. Birçok kimono tasarımları da farklı mevsimler, tatil veya aitti toplumun sınıfını temsil için geliştirilmiştir. Bayanlar tarafından giyilen ipek kimono daha tanınabilir olsa da, bunlar aynı zamanda pamuk, keten ya da saten gibi diğer malzemelerden yapılabilir. Erken on dokuzuncu yüzyılda Japon hükümeti daha Batılı giyim ve alışkanlıkları kazanması için insanları teşvik etti. Sonuç olarak, kimono şimdi genellikle daha törensel giysiler olarak tutulur ve özel günlerde en sık giyilir.

Kimono Kelime:
Datejime: Kemer Obi kemer altına oturur ve mükemmel bir kimono silüetsağlar:
Geta Bir topukolmadan Geleneksel Japon ayakkabılar
Obi kuşak gündelik kimonoile Hanhaba
Juban’aeşleştirilir:Beyaz pamuklu kayma kimonoaltından
Koshi Himouyuyor:Pamuk yeriçinde kimono tutan
Obikayış:Dekoratif ipek kuşak
Zori:bir sahip geleneksel Japon

unutmayın:ÖkçeLady kimono takılması Süreci
en kimono düzgün koymak için başka bir yardımcıya ihtiyacınız olduğunu ayakkabılar.
Bir fişinde 1. koyun Juban’a aradı. Bu bir bornoz gibi oturur ve tarafında rahatça bağlanmalıdır.

2. ipek dış kimono elbise ile dola. Elbise arka paneli merkezli olduğundan emin olun.

3. sola vücudunuzun etrafında ilk elbise sağ tarafını sarın. Fazla malzeme varsa, o elbise Sırtına çevresine ulaşır tamamdır. O örtecek kadar sol tarafını sarın. Gösteriyormuş juban slip ayarlayın.

4. etapta kimono tutmak için, ilk kuşak bağlanır. Bu koshi himo denir. İlk arkanızda kemerini tutun ve ön genelinde bağlarız. Koshi himo kayış önünde fazla malzeme altında gizli şekilde kimonosu elbise hemen ayarlanması gerekmektedir.

5. Şimdi ikinci kuşak bağlıdır. Bu datejime denir. Koshi Himo gibi, bu kemer Tie, ancak bu bant kimonosunun üstüne oturur ve görülebilir.

6. son dekoratif Obi ya da sürme şimdi bağlanmalıdır. Daha basit Obi kuşak hanhaba olduğunu. Eğer yeterli malzeme ile düğüm böylece ilk bir ucunda kuşağı ölçmek, bu kuşak bağlamak için. Obi sattlerinde için bu malzeme gevşek bırakın. Sırtına kemer kalanını tutun ve iki ucu arka merkezinde artık olana kadar etrafına sarın.

7. Tie iki obi hanhaba birlikte sona erer ve kanat sıkın. Bir sonraki adım için oldukça sıkı olması gerekir. Obi uçları şimdi Obi ya datejime içine sıkışmış edilmelidir. Obi yeterince sıkı ise, kuşak düşmeyecek. Tüm paneller seviyesini ve ortalanmış böylece kimono elbise nihai ayarlamalar yapın.

8. Şimdi accessorise zamanı! Bir kimono sandalet bir çift geta veya zori stilini giyilmelidir. Birçok Japon kadın çiçek saç aksesuarları ile bir topuz saçlarını giyerler. Ayrıca ipek kimono eşleşen bir güzel fan veya çanta satın alabilirsiniz unutmayın!

Yukata

Tanımı:
kimono benzer şekilde, yukata Japon giyim daha gayri tarzı ve genellikle pamuk dışında yapılır. Sosyal hamamlar ziyaret popülaritesi ile kaynaklanır. Beyaz pamuklu çivit kumaş boya bir böcek kovucu olarak hareket ederken insanlar, yazın serin tutulması gibi beyaz ve çivit yukatas yaygınlaştı. Japonya’da İnsanlar genellikle havai fişek festivalleri ve diğer açık hava etkinlikleri, yaz aylarında bir yukata giyerler. Onlar giymek kolay gibi onlar kadın ve çocuklarla çok popülerdir.

浴衣

Bir Yukata takılması Süreci:
yukata elbise ile dola 1.. Elbise arka paneli merkezli olduğundan emin olun.

2. sola vücudunuzun etrafında ilk elbise sağ tarafını sarın. Fazla malzeme varsa, o elbise Sırtına çevresine ulaşır tamamdır. O örtecek kadar sol tarafını sarın.

3. etapta yukata tutmak için, bir koshi himo kemeri bağlı. İlk arkanızda kemerini tutun ve ön genelinde bağlarız. Koshi himo kayış önünde fazla malzeme altında gizli şekilde kimonosu elbise hemen ayarlanması gerekmektedir.

Geleneksel Japon Giyim hakkında Eğlenceli Gerçekler:

Sawara Summern Festival 2017

1. nedeniyle Japon tahta baskıları için, kimono geyşa güzelliği ve ihtişamı ile bağlantılı hale geldi. Çoğu kadın günlük yaşamda kimonolar giymez gibi, modern geyşalar ve kursiyerler kendi bireysel yeteneklerini teşvik etmek amacıyla, daha sık geleneksel giysiler kullanır. İlkbahar sırasında, geyşaların veya stajyerler onların güzel elbiseler içinde Kyoto gibi turistik yerlerin çevresinde yürüyüş görebilirsiniz.

2. Bir Japon kadın ya da erkek çok özel günler için bir kimono giymek gerekebilir. Onlar sadece hayatlarında bir veya iki kez bir kimono giymek olabilir gibi hizmetler kiralama kimono vardır. Belirli bir durum için özel elbiseler biri gelinin düğün kimono. Hanımın dış ipek elbise geleneksel olarak ya beyaz, siyah veya kırmızı ve karmaşık tasarımlar bulunuyor. Gelinler de duvak Japon versiyonu olarak kabul edilir bir Wataboshi adlı bir eşleşme kaputu, aşınma olabilir. Damat ipek elbise beyaz kuşakla siyah olurdu. Başka tören cenaze erkekler ve kadınlar siyah bağları olan siyah kimono giysiyi giymeye edildi olduğunu. Yeni Yıl onlar birini bulacak kadar şanslı iseniz insanlar yılda giysiyi giymeye için popüler bir tatil.

Onlar yirmi yaşında ulaştıktan sonra Ocak her yıl 3. yetişkinler yaş onların gelişini kutlamak. Kadınların çoğu genellikle kürk boa ile, onların en iyi kimono giyerler. Yetişkinler resmi yetişkin olarak onları duyuracağını kendi memleketi törene katıldılar. Sonrasında herkes kendi aileleri, hem de ilkokuldan eski arkadaşlarınızla kutluyor.

Çocuklar için kimonolar giymek 4. Önemli bir olay da Seven olarak da bilinen Shichi-Go-San kutlamaları vardır – Beş – Üç kutlamaları. Japon erkek ve kız kutlamak 15 Kasım’da olan Bayram günü yedi, beş ya da üç yaşında olmakla zamandır. Onların büyüme ve refahını paylaşmak için arkadaş ve çocukların ailesini olanak sağladığı için bu gün özeldir.

5. Geleneksel Japon kaftan başka bir tür de vardır. Bunlar happi kat denilen kısa elbiseler. Genellikle bir aile sorguç ya da tatil sembolü görüntülenir. Antik Japonya’da, onlar festivallerde giyilen ama son zamanlarda Japon restoran arkasında görüntülenen iş logolu çalışan üniformaları olarak onlara sahip.

6. Bir tören kimono kadar özel olmasının sebebi malzemenin kaynaklanmaktadır. Yaklaşık bir milyon yen veya $ 9000 dolar yakın maliyeti – Bu kimono katmanlarının Birçok yüksek kaliteli ipek dışına yapılır. Tek başına pahalı bir kimono elbise koymak için mücadele edecek bir kadın olarak koymak da çok zordur. Bu, pek çok katmanları altında yanı sıra zor Obi kravat kaynaklanmaktadır. Kadınlar genellikle yardımcı olmak için anneleri sormak, hem de bir kimono okulda bir ders almak zorunda.

7. kimono ve aksesuarları büyük koleksiyonu Fukiko Higuchi tarafından toplanmıştır. O toplamak için on üç yıl devraldı 3040 üzerinde parçaları vardı. O kumaş, nakış sağlamak üzere özel sandıklar ve rafları tutmak zorunda kaldı ve ayrıntıları zarar olmaz. Fukiko 67 döndü sonra onu kimono Japonya’nın çevresindeki mekanlardan bir mesafeden görüntülenmesi için, o izin verdi.

8. büyük kimono 18 metreden geniş (60,24 feet) ve yüksek 16 metreyi (53.64 feet). Bu kıyafet “Gundam” adlı bir robot için Eiko Kobayashi tarafından tasarlanmıştır. Kimono vinç havaya çıkarttı kez bunu ölçmek için bir lazer gerekli böylece büyüktü. Bu kıyafeti bitirmek için 15 işçilere bir yıl sürdü.

Heian dönemi (794- 1192 AD) 9. herhangi bir anda kimono 20 ila 25 kat giymek Japon imparatorluk sarayında asil kadınlar için tipik oldu. Bu yürüyen neredeyse imkansız olduğunu çok hareketlerini kısıtlı.

10. Japon hükümeti kimono sanatçıların bir avuç ulusal hazine olarak görüyor. Bu sanatçılar yapma ve kimonolar dekorasyon için geleneksel teknikler korumak. Onların elbiseler tek örneği a-tür olarak yapılmış ve en resimlerinde daha pahalıdır vardır. Bazı 100,000 $ üzerinde dolar için satıldı.

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.