Maiko photographs

Antik Japonya veya geleneksel Japon sanatlarını araştıran başladıktan sonra, dolayı kültürel etkinliklere kendi görünümünü veya yeterlilik için öne zarif bayanlar göreceksiniz. Bu bayanların çoğu Geiko, Maiko ve hangyoku dahil kullanılan isimler dizi olduğunu bilmeden İkinci Dünya Savaşı sonrasında Japonya’da askerler tarafından geyşa olarak adlandırılmıştır. Ne yazık ki, bu karışıklık geleneksel kimono en bayanlar ile bugün devam etti ve makyaj Geishas olarak yanlış anlaşılıyor.

Burada geleneksel Japon sanatı / s dişi şovmen tanımlamak için kullanılan dört etiketin hızlı bir özetidir:

Maiko

Bu profesyonel bir şovmen olmak eğitimde hala bayanlar için bir etikettir. Bu bayanlar genellikle bu bu mesleğin gelenekleri başladığı yer olduğu gibi, Kyoto bulunur. Kelimesi Maiko ‘dans çocuğa’ olarak çevirir.

Geiko

Bir Maiko bayan okudu ve onun seçtiği yeteneklerini haline getirmiştirolduktan sonra Geiko unvanı verilecek. Bu yeni tanım o artık bir çırak olduğunu, ancak tam nitelikli ve son derece gelişmiş profesyonel anlamına gelir. Bu kadın onu bu bölgede insanlara cana yakın ve samimi görünmesi için yıllarını harcamış gibi bu başlık Kyoto, bölgedeki tek kullanılmalıdır. Bu lehçesi ses eğitimi, yerel gelenek ve ritüel hazırlık pratiği, hem de diğer sınıfları içerir.

Hangyoku

Bu hala eğitimde olanlar profesyonel şovmen olmak için başka etikettir. Bu bayanlar onların Maiko muadilleri akılda farklı değerlerle eğitilmiştir gibi bu Kyoto dışında bayanlar tanımlamak için kullanılmalıdır. Bu bayanlar profesyonel ya da önemli toplantılar veya toplantılar ev sahipliği yaparak becerilerini geliştirme istenir Tokyo’da bu bayanlar için büyük bir talep var. Onların varlığı iyi şans getirecek ve insanlara ciddiyetsizlik bir hava toplandı. Kelimesi hangyoku ‘yarım mücevher’ onların tam teşekküllü Geyşa meslektaşları kadar onlar ödendi olarak yarısına çevirir.

Geyşa

Bir hangyoku çırak onun derslerini tamamladıolduktan sonra Geyşa’nın unvanı verilecek. Daha önce belirtildiği gibi bu bayanlar akla bu onların Geiko muadilleri içinde farklı değerlerle eğitilmiştir olarak, bu etiket, Kyoto dışında profesyonel ana ve komedyenlerin tanımlamak için kullanılmalıdır. Bu bayanlar sohbet, oyun ve içecekler ile onları eğlendirerek kişi grupları barındıran gibi sofistike kültürel faaliyetlere destek ünlüdür. Bu bayanlar da böyle hazırlanıyor ve zaman onur çay töreni hizmet gibi diğer kültürel faaliyetler, katılmak.

Bu bayanlar her elbise ve onlar onların eğitim hangi aşamasında tasviri, kendini farklı stil. Maiko ve hangyoku kızlar narin saç süsleri veya Kanzashi ile basit updo geri saçlarını çekin. Onlar Geiko ve Geyşa bayan giyim peruk earnt değil gösteren, saç çizgisi boyanmamış bir deri bandı gösterin. Bu peruklar onların doğal saç üzerine giyilen olarak saç, daha büyük ve dolgun görünmesini sağlar. Bu bayanların tamamı güzel saç aksesuarları giymek, ama Geiko ve Geyşa bayanlar onların peruk daha basit olanları giyerler.

Bu bayanlar makyaj uygulamak bu şekilde de ustaca farklıdır. Maikos ve Hangyokus kırmızı ve pembe tonlar ile kaşlarını renklendirmek gerekir. Geikos kırmızı boyalı hem üst ve alt dudakları var, ve gözleri sadece siyah özetlenmiştir. Sadece bir dudak boyalı olan veya kırmızı özetlenen gözler onlar hala eğitimde olduğu anlamına gelir. En büyük fark, giydikleri kimono elbiseler içindedir. Geiko elbiseler daha sağlam renklerde ve genç muadillerine giydiği olanlar daha kısa kollu görünür. Onlar da sadece beyaz yakaları ve belden ince Obi bağları var.

Artık bir geyşa bir Maiko icracı ayırt etmek konusunda tüm bilgilere sahip, hem de Japon kültürüne katkılarını takdir ediyoruz. Japonya’ya sonraki ziyaretinizde gerçek geyşa karşılayabilir konusunda daha fazla bilgi için Maikoya Merkezi web sitesini kontrol etmeyi unutmayın!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.