Nasıl bir Maikogibi Elbise

A ordakaltamamenJapon eskiden kalma sanatı eğitimi Kyoto bir şovmen olmak okuyan bir bayan için etikettir. O tipik bir kimono, Japonya’da resmi bir kıyafet olarak giyilen geleneksel uzun elbise giyer. Kimono en Japon giyim kabul edilmesine karşın, terim kez Japonya’dan farklı elbise bir dizi tanımlamak için kullanılmıştır. Maikos kökenli zaman Maikos Antik Japonya’dan meslektaşları gibi, daha sofistike ve zarif görünmesini daha geleneksel giysi ve kumaş tasarımları giyerler.

Bir kimono makyaj ve geleneksel Japon adlara sahip öğeleri bir yelpazesi vardır. Bunlar:
Obi kemer altına oturur ve mükemmel bir kimono silüetsağlayan Datejime
GetaBelt:Geleneksel Japon ayakkabılar bir topukolmadan
Obi kuşak gündelik kimonoile Hanhaba
Juban’aeşleştirilir:Beyaz pamuklu kayma kimonoaltından
Koshi Himouyuyor:Cotton yeriçinde kimono tutan
Obikayış:Dekoratif ipek kuşak
Zori:bir topuksüreciGeleneksel Japon

en onları düzgün koymak yardımcı olmak için başka bir kişi ihtiyaç olarakbir bayanın kimono koyma ayakkabılar,karmaşık bir tanesidir. Bir kimono koyarak basamakları aşağıda belirtilmiştir.

1. Öncelikle, juban denilen bir kayma alınır. Hafif bir bornoz gibi hissetmelisiniz ve tarafında rahatça bağlanmalıdır.

Kimonosu dahil edildiği zaman 2. İkinci bir adımdır. Kolların ipek dış kimono elbise üst yarıktan gitmek gerekir. O alınır sonra elbise arka paneli sırtı merkezli olduğundan emin olun.

3. Daha sonra, sola vücudunuzun etrafında ilk elbise sağ tarafını sarın. Fazla malzeme varsa, o elbise Sırtına çevresine ulaşır tamamdır. O örtecek kadar sol tarafını sarın. Gösteriyormuş juban slip ayarlayın.

4. etapta kimono tutmak için, ilk kuşak bağlanır. Bu koshi himo denir. İlk arkanızda kemerini tutun ve ön genelinde bağlarız. Koshi himo kayış önünde fazla malzeme altında gizli şekilde kimonosu elbise hemen ayarlanması gerekmektedir.

5. Şimdi ikinci kuşak bağlıdır. Bu datejime denir. Koshi Himo gibi, bu kemer Tie, ancak bu bant kimonosunun üstüne oturur ve görülebilir.

6. son dekoratif Obi ya da sürme şimdi bağlanmalıdır. Daha basit Obi kuşak hanhaba olduğunu. Eğer yeterli malzeme ile düğüm böylece ilk bir ucunda kuşağı ölçmek, bu kuşak bağlamak için. Obi sattlerinde için bu malzeme gevşek bırakın. Sırtına kemer kalanını tutun ve iki ucu arka merkezinde artık olana kadar etrafına sarın.

7. Daha sonra, iki Obi hanhaba birlikte sona erer bağlayıp kanat sıkın. Bir sonraki adım için oldukça sıkı olması gerekir. Obi uçları şimdi Obi ya datejime içine sıkışmış edilmelidir. Obi yeterince sıkı ise, kuşak düşmeyecek. Tüm paneller seviyesini ve ortalanmış böylece kimono elbise nihai ayarlamalar yapın.

Bir kimono koyarak son adımlar seçilen saç ve aksesuar stilinde. Bu bir kimono giyen diğer bayanlar dışında Maiko setleri budur. Onların saç stili ve aksesuarlarıdır daha geleneksel ve savurgan olduğunu diğer seçimler orada vardır. Maikos onlar altındadır onların eğitim hangi aşamada bağlı olarak da elbise ve kendini farklı stil. Bir Maiko tipik saç stili bir topuz gibi basit bir kabarık saç modeli olduğunu. Onlar geyşa bayan giyim peruk earnt değil kanıtlayan saç çizgisi boyanmamış bir deri bandı gösterin. Onların kabarık saç modeli narin saç süsleri veya Kanzashi bezenmiştir. Maiko farklı mevsimlerde veya tatil içine kravat çiçek Kanzashi giymek istiyorum.

Nihai aksesuar ayakkabı, çanta ve fan bulunmaktadır. Kimono geta veya zori tarzı ya sandalet çifti ile giyilmelidir. Seçilen torba yanı da genellikle daha gelenekseldir. Bunlar kimono çanta denilen ve bir şekilde kimono kumaşı maç edilmektedir. Bunlar genellikle geleneksel kimono elbiseler benzer kumaştan yapılmış gibi onlar kimono çanta denir. Son olarak, bir Japon Maiko ona fan olmadan dışarı gitmemeli. Bunlar genellikle kalın kağıt yapılmış olan ve bir renk yelpazesi mevcuttur. Hatta bazıları kısmi tasarımları var ya metalik boya kaplı – hatta altın varak! Onlar estetik amaçlı sadece sahne değil gibi bu fanlar önemlidir. Maiko dans ve çay töreni gibi aktivitelerin bir dizi hayranlarını kullanırlar. Bunlar genellikle kolay erişim için obi veya ipek kayışta tutulur.

Maikos genellikle onlar yüzlerce yıldır yaptığımız gibi profesyonellere yüksek sınıf performansları vermeye devam Kyoto bölgesinde, etrafında bulunurlar. Birçok Maikos sadece Maikoya Merkezi’nde bulunan gibi, turist ve ziyaretçilere geleneksel sanatlarını göstermek için bir arama bulduk.
Bugün Japon kültürünün böyle bir rafine sembolü karşılamak için bir şans kaçırmayın!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.