Nasıl bir Maikogibi Makyaj giy

A ordakaltamamenJapon eskiden kalma sanatı eğitimi Kyoto bir şovmen olmak okuyan bir bayan için etikettir. O tipik teni solgun görünür, hem de dudaklarını ve gözlerini vurgulamak yapmak için makyaj koyar. Bu ‘Japon Geleneksel Beyaz biçiminize çevirir shironuri stil denir ve kullanılan beyaz temeli almıştır. Maikos Antik Japonya’dan çarptırdı tekniklerine uygun düşen geleneksel makyaj ürünleri, hem de yeniden onların ünlü göz ve dudak şekilleri giyerler.

Maikos kullanmak ve bir geleneksel Japon isimleri var makyaj öğeleri bir yelpazesi vardır. Bunlar:
bintsuke çağrısında Abura: vakıf macun sürekliliğini sağlamak ve pürüzsüz görünmesini kullanılan bir soya bazlı balmumu. Aynı zamanda makyaj gözenekler girmesini ve daha sonra tahrişe neden karşı cildi korur.
Beni-hake: Geleneksel küçük fırça, genellikle keçi kılından yapılmış. Tipik Japon tarz makyaj göz ve dudak çizgileri uygulamak için kullanılır.
Bintsuke çağrısında Abura: Japon beyaz kurulmadan önce kullanılan bir yağ ya da parafin karışımı uygulanır oluşturur. Bu cilde macun sopa yardımcı yanı sıra tıkanmış olmaktan gözenekleri durdurmaktır.
Hake: Genellikle keçi kılından yapılmış geleneksel fırça. Tipik Japon tarzı makyaj beyaz temeli uygulamak için kullanılır.
Kabuki oshiroi: Beyaz vakıf veya yapıştırın.
Komata: ense Japon ad. Bu bir kadına şehvetli alan olarak görülüyor.
Kona oshiroi: tipik olarak beyaz temel macunu düzeltmek için kullanılan bir beyaz toz.
Shironuri: Bu kelime ‘beyaz boyalı’ olarak çevirir. Bu ad benzersiz Maiko görünüm yaratır vakıf rengine verilir.

Bir Maiko için makyaj koyma işlemi zaman alıcıdır ve çoğu onlara bunu koymak yardımcı olmak için başka bir kişi gerekir. Geleneksel Japon makyaj koyarak basamakları aşağıda belirtilmiştir.

1. Öncelikle, cilt makyaj üzerine koymadan önce hazırlıklı olmak gerekiyor. Sen yüzünü iyice yıkayın ve herhangi bir ürün veya tortuları çıkarmak gerekir. Eğer makyaj koymak iken Fırça veya ıslak kaşların onlar düz ve formda kalmak böylece. Profesyonel Maikos derileri ve kaş vakıf daha ekler böylece Abura bintsuke çağrısında denilen bir karışım kullanın. Maikos ürünlerinde kaplı engellemek ve oluşturduğunuz kusursuz bir görünüm bozmak amacıyla Şimdi saçını kadar koyarak öneririz.

2. Beyaz vakıf veya shironuri macun şimdi hazırlanır. Bu vakıf kez ancak şimdi beyaz kozmetik toz veya daha fazla geleneksel pilav tozu kullanılarak yapılır, kurşun ile yapıldı. Kabuki’nın oshiroi vakıf paketleri artık vakıf uygulama işlemi daha basit hale getirmek için satın alınabilir. Geleneksel olarak, toz koyu bir macun oluşana kadar su ile öğütüldü ve karışık gerekir. Daha modern malzemelerle hamur yapma basitleştirilmiş olabilir anlamına gelir. Beyaz vakıf macun doğru tutarlılık sonra, yüzün her alanda uygulama. Birçok Maikos bu işlem için geleneksel hake fırçalar kullanın, ancak kozmetik süngerler de çalışır. Tüm alanlara aynı tutarlılık ve düzgünlüğünü elde etmeye çalışıyor odaklanın.

3. İsterseniz, kona oshiroi toz tabakası uygulanabilir. Bu toz altında hamur düzeltir ve beyaz vakıf bir parlaklık getiriyor. Daha geniş bir Hake fırça, toz nefes veya temel fırça burada kullanılabilir.

4. Maikos ayrıca boyun, kulaklar, üst göğüs ve üst sırt shironuri vakıf geçerlidir. Kapsamında değildir bir alan boyun veya komata ense olduğunu. Maikos doğal ten rengi gösteren şekilde her durumda bir ‘V şeklinde’ bırakılır. Bu şehvetli alan olarak görülüyor ve kimono elbise alınır kez bu komata alan ustaca dışarı zirve olacaktır. Daha maiko ilk kez bir geiko olduğunda tatil gibi özel durumlarda, üzerinde ya da bir ‘W’ şekilli yerine boyanmamış olabilir. Saç çizgisi bir deri bandı kapalı olduğunu göstermek hatırlamak önemlidir dokunulmaz. Bu Maikos kendi saçlarını giyiyorlar ve geiko bayan giyim peruk earnt değil bir işaretidir.

5. Sonraki kaşlar üzerinde boyamaktır. Eski zamanlarda, ezilmiş kömür kullanılmıştır. Bu kaş gömlekleri ve kalem ile değiştirilmiştir. Maikos kırmızı ince bir çizgi ile, daha ince siyah kaşları varsa veya altına pembe olmalıdır. Uzmanları yanlış yapılırsa makyaj önceki tüm katmanları kaldırılması gerekir ve tekrar başladı, çünkü kaş boyama, dikkatli yapılmalıdır söz. Bu ipucu da göz kalemi ve göz kalemleri ile ilgisi makyaj talimatlar geri kalanı için düşünülmelidir.

Göz çevresindeki 6. Şekillendirici herhangi makyaj sanatçı için önemli bir adım olduğunu ve Maikos aynıdır. Modern göz kalemi ürünlerin kullanıldığı, ancak siyah olmalıdır. Dış köşesine caruncula gelen, göz çevresinde hem üst ve alt alanları Anahat. Eğer bu katmak isterlerse Birçok maiko tasarımları dış köşesine yakın hafif ‘kanat’ ya da fiske var ama diğer göz tasarımına simetrik olmalıdır.

7. Daha sonra biz göz çevresinde kırmızı makyaj ekleyin. İlk alan caruncula veya burun yanında iç gözün başındadır. Küçük bir aşağı doğru fiske göz daha büyük görünmesini sağlamak eklenir. Bu film sadece uzunluk olarak yarım santimetre kadar olmalıdır ve genellikle kırmızı göz kalemi ya da kalem ile yapılır. Göz çevresinde sonraki alan dış köşesine yakındır. Kırmızı küçük bir daire, bir göz kalemi ya da göz kalemi ile ya da, çekme ve renkli olmalıdır. Bu daire sadece çapında bir santimetre kadar olmalı ve iris ortasında olduğu başlamalıdır. Bu tasarım altında ve göz hem dış göz kapağı alanları ve kapsar, ancak dairenin hafif göz kalemi fiske koyduk üst göz kapağı, daha fazla görünmesi için size hedeflemelidir. Daha basit bir tasarım üzerinde ve zaten iris doğrultusunda başlayarak çizilen siyah çizgilerle altındaki kırmızı göz kalemi eklemektir.

8. allık kullanımı geiko gelen ordakal ayıran. Maiko onların görünüş olarak daha pembe ve kırmızı kullanırken Geiko, daha ince bir görünüm tercih. Bu büyük ölçüde yanaklar etrafında allık kullanılan, bu nedenle göz iltifat pembe veya kırmızı tonları seçebilirsiniz edilir. Eğer allık daha önce koyduk beyaz temeli devralmak istemiyorum gibi utanırım Birçok maiko yorum, idareli kullanılmalıdır. Bir allık fırçası de kullanılabilir olsa Sen, bir hake fırça ile allık üzerine koyabilirsiniz.

9. maiko makyaj koyarak son aşaması ruj. Antik Japonya’da Ruj ilk kırmızı aspir gelen boyama su ile karıştırılarak ve ardından şeker kristalleri ile bir parlak hale ayıklanması tarafından yapıldı. Günümüzde, ruj, genel olarak küçük bir dudak fırçası ya da beni-hake ile uygulanır. Maiko veya makyaj sanatçısı kırmızı ruj dudakları sadece bir kısmını renklendirmek böylece bir fırça kullanılır nedeni budur. Dudaklar beyaz vakıf kaplıdır ve daha küçük, dolgun dudaklarına yanılsamasını oluşturabilir olmasıdır. Dudaklar geleneksel Japon estetiğe daha kadınsı görünür gibi bu görünüm, geri erken geyşa ve maiko gün kadar uzanmaktadır. Ruj uygulanır nasıl Birçok kurallar hala uygulanıyor. Birinci yıl çırak Maikos yalnızca alt dudağın küçük bir kısmı için ruj. Bir kaç teknikleri hakim olması, Maikos hem alt ve üst dudaklarda hem ruj giyebilir. Bazı maiko hala geleneksel ruj malzemelerle tutmak ve onların ruj içine şeker karıştırın – bakmak ve tat onların yüzü tatlı yapma!

Zamanınız varsa, evde maiko makyaj elde etmek nasıl adım talimatları çevrimiçi öğreticiler ve adım için çevrimiçi bak! Tek yapmanız durumunda, tekrar makyaj kapalı tüm bu katmanları almak nasıl bilmek isteyebilirsiniz! Özellikle shironuri macun için tasarlanmış yeni makyaj temizleme karışımları bulunmaktadır. Bazı maiko bebe yağı başka bir büyük makyaj temizleyici olduğunu paylaştığı olsa Birçok makyaj sanatçıları, diğer makyaj temizleme mendili öneriyoruz.

Tabii ki, ne kadar makyaj bir maiko giyer diye katılıyor olay bağlıdır. Bir daha resmi bir olay daha ağır makyaj yanı sıra daha ayrıntılı giyim aksesuarları gerektirir. Maiko eğitimdir ederken onlar mezun olmadan kendi başlarına uygun seçimler yapmak mümkün olacak beklenmektedir olarak Hüküm ve stil teknikleri, yıllarca öğretilir. Bu kendileri tarafından makyaj tüm katmanları koyarak içerir. Birçok yetenekli maiko otuz dakika veya daha az kısaltılarak bu sürece sahip!

Maikos genellikle onlar yüzlerce yıldır yaptığımız gibi profesyonellere yüksek sınıf performansları vermeye devam Kyoto bölgesinde, etrafında bulunurlar. Birçok Maikos sadece Maikoya Merkezi’nde bulunan gibi, turist ve ziyaretçilere geleneksel sanatlarını göstermek için bir arama bulduk.
Bugün Japon kültürünün böyle bir rafine sembolü karşılamak için bir şans kaçırmayın!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.