Kioto ma tak bogatą historię, piękno i rytuału, jak było kiedyś stolicą Japonii ponad półtora wieku temu. Jest to miasto, gdzie geiko lub gejsza zawód pochodzi. W połowie 17 wieku, elita herbaciarnie wyszkolonych młodych kobiet służyć szczególny rodzaj herbaty można znaleźć jedynie w tym regionie. Te kobiety szybko zaczął zabawiać gości z innych tradycyjnych sztukach takich jak sąd tańce lub gry na tradycyjnych instrumentach jak shamisen.
Maiko

Panie Geiko nadal można znaleźć w Kioto dzisiaj. Oni nadal dają te same występy wysokiej klasy dla profesjonalistów jak zrobili dla setek lat. W zgodzie z historycznymi tradycjami, te geikos żyć i pracować w rozrywkowej dzielnicy miasta. Istnieje jeszcze wiele Geiko herbaciarnie, które nadal oryginalne obowiązki hostingu że geikos stały się znane.Geisha

Głównym geiko dzielnica rozrywki w Kioto jest znany jako Gion. Został on podzielony na dwie społeczności: Gion Kobu i Gion Higashi. Oba zostały uznane za obszar naturalnego zachowania historii. Oznacza to, że wysiłki zostały wprowadzone I na utrzymanie domów i budynków w obszarze tak samo jak oni byli, kiedy Kioto było stolicą w okresie Edo.
芸子

Istnieją trzy główne atrakcje Gion, które podkreślają obecność geikos że tam pracują. Pierwszym jest oczywiście herbaciarnie, które stały się na zawsze związane z tymi pani artystów. Wiele z nich jest bardzo ekskluzywny, choć goście i turyści mogą zorganizować rezerwacji za pośrednictwem recepcji w ich hotelu w Kioto. Jeśli można zorganizować pobyt w tradycyjnym domu Kyoto Inn Podoba Hiiragiya lub Tawaraya, mają specjalne pakiety gdzie geikos odbędzie posiłek dla siebie i swojej rodziny lub przyjaciół.
Kolejna lokalizacja jest tradycyjne teatrów w dzielnicy Gion. Choć niektórzy wykonują tylko po japońsku, niektóre mają angielskie broszury opisujące szczegóły drobniejsze w technice wykazanej przez geikos i maikos. Najbardziej popularne dla turystów jest Gion Corner. W geikos i maikos nie będzie wykazywać aktywność kulturalną, takich jak gra na tradycyjnym instrumencie, sztukę, a nawet delikatny układ kwiatów. Pod koniec spektaklu, grupa maiko wykona taniec uświęcone. Prowadnice słuchawek są dostępne, dzięki czemu można w pełni docenić te kawałki.

Ostateczne ustawienie w Kioto, gdzie można zobaczyć słynne geikos jest podczas corocznych festiwali. Geikos i maikos wykonać tradycyjne tańce podczas niektórych uroczystości w ustalonym miejscu. Największym jest Miyako Odori, co przekłada się na ‘The Dance of the Old kapitału’. Jest to wykonywane w Teatrze Kaburenjo i została przeprowadzona za każdym kwietniu Cherry Blossom sezonu od roku 1873. Jest to dość popularny, więc ważne jest, aby szybko dokonać rezerwacji miejsca, jeśli chcesz uczestniczyć. Jest mniejszy taniec w listopadzie nazwał Gion Odori. Ten obchodzi liści zmienia się na jesieni, chociaż jest mniej występy w Teatrze Kaburenjo.

Tofuku-ji 15
Teraz masz wszystkie informacje na temat Geiko dzielnicy Kioto i ich wkład do kultury japońskiej. Pamiętaj, aby sprawdzić na stronie internetowej Maikoya Center, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak można spotkać prawdziwe geiko na następnej wizyty w Japonii!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.