Maiko photographs
Po rozpoczęciu badania starożytnej Japonii lub tradycyjnej sztuki japońskiej, można zauważyć, eleganckie panie, które wyróżniają się ze względu na ich wygląd lub biegłość w ich działaniach kulturalnych. Większość z tych pań zostały nazwane jako gejszy przez żołnierzy w Japonii po II wojnie światowej, nie wiedząc, że nie było szereg nazwisk, w tym również Geiko, Maiko i Hangyoku. Niestety, zamieszanie trwa do dziś w większości pań w tradycyjne kimona i makijaż mylone jako gejsze.

Oto krótkie podsumowanie czterech etykiet używanych do opisania żeński artysta tradycyjnej japońskiej sztuki / s:

Maiko

Jest to etykieta dla pań, które są nadal w szkoleniu być profesjonalnym artystą. Te panie są zwykle znajdują się w Kioto, jak to jest gdzie rozpoczął tradycje tego zawodu. Słowo Maiko przekłada się na „taniec dziecka”.

Geiko

Po pani Maiko badał i doskonaliła swoje wybrane talenty, będzie mieć tytuł Geiko. Ten nowy opis oznacza, że nie jest już uczniem, ale w pełni wykwalifikowanym i wysoce zaawansowany profesjonalny. Tytuł ten powinien być stosowany jedynie po regionie z Kioto, jak ta kobieta spędził rok, aby jej pojawiają przystępny i przyjazny dla ludzi w tym regionie. Obejmuje to dialekt szkolenie głosowe, lokalnych tradycji i praktyki rytualne przygotowania, jak również inne zajęcia.

Hangyoku

Jest to kolejna etykieta dla tych, którzy są jeszcze w szkoleniu będzie profesjonalny artysta. To powinno być używane do opisania panie poza Kioto, jak te panie zostały przeszkolone z różnymi wartościami na uwadze, że ich odpowiedniki Maiko. Istnieje duży popyt na te panie w Tokio, gdzie te damy są zadawane ćwiczyć swoje umiejętności zawodowe lub gospodarzem ważnych spotkań lub spotkań. Ich obecność przyniesie szczęście i powietrze frywolności do ludzi zgromadzonych. Słowo Hangyoku przekłada się na pół „klejnot”, gdyż były one wypłacane połowę tego, co ich pełnoprawnych gejszy współpracowników.

Geisha

uczeń Hangyoku Po ukończeniu jej lekcje, ona będzie dany tytuł gejszy. Jak wspomniano wcześniej, etykieta powinna być używany do opisania profesjonalny gospodarze i artystów poza Kioto, jak te panie zostały przeszkolone z różnymi wartościami na uwadze, że ich odpowiedniki Geiko. Te panie są znane z promowania wyrafinowanych działań kulturalnych jak gospodarzem grupy ludzi przez zabawianie ich rozmowy, gier i napojów. Te panie uczestniczą również w innych działaniach kulturalnych, takich jak przygotowanie i obsługujących czas zaszczycony ceremonia herbaty.

Każda z tych pań i styl ubierania się w różny sposób, co obrazuje jakim etapie ich szkolenia są na. Maiko i Hangyoku dziewczyny ciągnąć swoje włosy w prosty updo z delikatnymi ozdobami do włosów lub KANZASHI. Pokazują one, poza bandę niemalowanej skóry na linii włosów, co dowodzi, że nie earnt peruki, że panie Geiko a Geisha noszeniu. Te peruki sprawia, że włosy wydają się większe i pełniejsze, jak to jest noszony na swoich naturalnych włosów. Wszystkie te panie noszą piękne akcesoria do włosów, ale Geiko a Geisha panie noszą prostszych na swoich peruk.

Sposób, że te panie stosować makijaż jest również nieco inna. Maikos i Hangyokus powinien kolor brwi z czerwonych i różowych odcieniach. Geikos mają zarówno górne i dolne wargi pomalowane na czerwono, a ich oczy są przedstawione tylko w kolorze czarnym. Tylko po jednym warga malowane lub oczy przedstawione w kolorze czerwonym oznacza, że są one nadal w treningu. Największą różnicą jest to w szaty kimono, które noszą. Geiko szaty pojawiają się bardziej jednolitych kolorach i z krótszymi rękawami, niż te noszone przez ich młodsi koledzy. Mają też tylko białe kołnierzyki i mają cieńsze Obi więzi w pasie.

Teraz masz wszystkie informacje, w jaki sposób odróżnić wykonawca Maiko od gejszy, a także docenić ich wkład do kultury japońskiej. Pamiętaj, aby sprawdzić na stronie internetowej Maikoya Center, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak można spotkać prawdziwe Geisha na następnej wizyty w Japonii!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.