Definicja:
Sake jest dobrze znany japoński napój. Jest alkoholikiem i warzone przy użyciu wody, ryż, ryż słodowego i drożdże. Jak to jest wykonane zmienia smaku i alkoholu siły napoju za. Sake może mieć dość dużą kolekcję smaków, które wahają się od światła i słaby, aby bogaty i złożony.

Historia:
Sake jest faktycznie nazywa nihonshu lub seishu w Japonii i był ulubionym napojem tam przez ponad tysiąc lat. Chociaż uważa się, że po raz pierwszy wyprodukowane w Chinach, zapisy ryżu napój w Japonii terminem do 689 AD. Nadano nazwę „napój bogów”, ponieważ był używany w wielu uroczystościach religijnych. Jeden tradycyjny rytuał zwany omiki wiąże ludzi do picia sake jako religijnej komunii. Uważa się, że kiedyś ją pić stałeś bliżej bogów. Produkcja sake był kontrolowany przez rząd, ale w 10 wieku, japońscy mnisi zaczęli warzyć sake do użytku poza ich świątynie i sanktuaria. Spowodowało napoju coraz droższe, a także symbolem statusu dla tych, którzy mogli sobie na to pozwolić. Pod cesarza Meiji w jego panowania od 1868 AD, przepisy zostały zmienione w taki sposób, że każdy może produkować sake ile następuje określone przepisy. Prawie 30.000 browary powstawały w ciągu jednego roku. Kobiety wziął dużą rolę w tworzeniu sake i szybko podniósł pseudonim „Brew panami domu”. Mężczyźni przejął w 16 wieku i produkcji sake jest nadal zdominowane przez mężczyzn branży. Sake szybko stał się hitem wśród podróżujących do Japonii i browarów są teraz znaleźć na całym świecie.
Sake Cask

Sake Słownictwo:
Choko: Mały zdobione filiżanki, które są kupowane w parach
Oshaku: Manners stosowane podczas udostępniania sake
Kanpai: Zdrówko w japońskiej
Sakazuki: Małe mieszkanie urządzone naczynie do picia
Tokkuri: Jug kształcie pojemnik zawierający wzgląd
Sake

procesie Sake:
Tam są uprzejmi uprzejmości do rozważenia podczas picia sake. Jednym z nich jest, że należy pić sake z jedzeniem. Oto kilka wskazówek, które pomogą docenić tego tradycyjnego napoju.
1. Kiedy można zamówić sake, ja przyjeżdża w kształcie dzbanka pojemniku zwanym Tokkuri. Można go pić na gorąco lub na zimno, ale większość ludzi uważa, że pijąc zimne, aby mogli spróbować wszystkich jego smaków.

2. Jeśli jesteś z przyjaciółmi, zawsze należy wlać swój napój dla nich. Będą one następnie podnieś Tokkuri dzbanka i zalać sake dla Ciebie. Zwyczaj ten jest nazywany oshaku i wymaga również, aby sprawdzić, czy ich kubek powinien pozostać pełne – nawet jeśli nie jest pusta.

3. Istnieją różne rodzaje kubków do picia sake. Choko to mała filiżanka do codziennego użytku podczas sakazuki to małe danie. Służy do oficjalnych okazjach, w tym festiwali i dużych bankietów noworocznych.

4. Jeśli jesteś z przyjaciółmi, podnieść kubek lub naczynie i powiedzieć teraz cieszyć się sake z małymi łykami i pamiętaj, aby delektować zarówno jego smak i zapach„Kanpai!”.
warm sake, japanese dining

Ciekawostki O Sake
1. 1 października jest znany jako oficjalny Dzień sake w Japonii. w języku japońskim, to jest wymawiane nihonshu no hi.

2. Sake jest uważane za bardziej „żywność przyjazny” niż innych napojów alkoholowych. w przeciwieństwie do innych, nie ma taniny lub wysoka kwasowość niekorzystnie wpływają na smak żywności. jest on również wolny od glutenu i konserwantów.

3. w Japonii sake pije uznaje się mieć korzyści zdrowotne. obejmuje to zmniejszenie ryzyka raka, zapobiega osteoporozie, obniżenie wysokiego ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Ludzie w Japonii uważają też, że gorące kąpiele sake są korzystne dla nawilżają skórę.

4. sake jest najstarszym znanym napojem alkoholowym na świecie, jak niektórzy uważają, że po raz pierwszy wyprodukowane w Chinach w 4800 pne.

5. Starożytne japońskie browary używane pluć jako ważny składnik w sake. grzyb jest stosowany w tych dniach fermentacji ryżu podczas procesu tworzenia dobra, ale gdy po raz enzymy ze śliną wspomagane w procesie fermentacji. Skończyło się w trosce jak mieszkańcy zbierają się razem, aby to zrobić. Oni najpierw żuć na wypolerowanej sake ryżu, a następnie wypluć jego szczątki do wspólnej puli. Te szczątki zostały następnie wykorzystane do napoju.

6. Dwa rodzaje ryżu są zaangażowane w sake. Są to tak zwane Kouji mai i Kake mai. Ilość i mieszaniny tego rodzaju ryżu określi typ względu, że jest wykonany. Kouji mai ryżowe zostały specjalnie opracowane do wytwarzania sake i jest bardziej kosztowne, a Kake mai jest postrzegana jako bardziej powszechne ryżu.

7. najdroższą marką sake to kame nie o sake przez Wataribune. To odsprzedaży 500 $ US za 720 ml butelki. Jest to rodzaj dai Ginjo lub dobra, ponieważ ich browar pasty co ziarna ryżu do połowy swego pierwotnego rozmiaru. Jest również w „czystej” hodowli ryżu, podczas gdy inne są wykonane wzgląd z ryżu, który został skrzyżowany.

8. beczek Sake są wykorzystywane do ozdabiania sanktuariów Shinto, chociaż są one puste i tylko do dekoracji. Te beczki są nazywane kazaridaru, co oznacza baryłek dekoracji. To ma powiązania kiedy sake został wyprodukowany w sanktuariach i świątyniach ze względów religijnych. Uważa się, powodzenia, jeśli umieścić urządzone lufę w sanktuarium.

9. Sake może mieć różne nazwy w zależności od tego, co sezon jest i gdzie można ją pić. Sake Hanami jest, kiedy pić go pod drzewem sakura wiosną. Picia sake z sakazuki płaskim naczyniu podczas obchodów noworocznych i nazywa Toso. Picie podziwiając pełni księżyca w czasie jesieni i to się nazywa sake Tsukimi. Wreszcie, sake Yukimi jest, kiedy pić go w pomieszczeniu podczas oglądania opady śniegu.

10. Podobnie jak wycieczkę winnica lub piwo browaru, można wziąć na wycieczkę sake browaru. Miejscowości turystycznych, takich jak Sake Brewery Ozawa w Sawai Japonii mają wycieczki w języku angielskim. Ten browar w szczególności słynie z pięknych widoków, gdyż znajduje się w pobliżu góry Mitake.
10102014_Japanese sake

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.