Tokyo gelecekteki ileri görünürken geniş elektronik reklam panoları ile ilk bakışta, ileri demiryolu sisteminin ve yaratıcı ürünler, geçmişten odaklanmak birkaç alanları vardır. Yüksek sınıf performansları için talep son yıllarda artmıştır olarak Geyşa, Japonya’nın başkentinde popüler hale gelmiştir. Bir geyşa veya bu bayanlar bir grup olması sahneye veya bir parti barındırmak veya işlev iyi şanslar yanı sıra ciddiyetsizlik ve sofistike sınıfın duygusu getirmek olduğuna inanılmaktadır.
Shinbashi Genroku Odori 1908

Shinbashi Odori 1908

Geisha profesyonel kadın ana ve komedyenlerin tanımlamak için kullanılması gereken bir etikettir. Bu bayanlar sohbet, oyun ve içecekler ile onları eğlendirerek kişi grupları barındıran gibi sofistike kültürel faaliyetlere destek ünlüdür. Bu bayanlar bu tür hazırlamak ve zaman onur çay töreni hizmet gibi diğer kültürel faaliyetler, katılmak.

Tarihi geleneklere uygun olarak, bu geyşa bir eğlence bölgesinde yaşamak ve çalışmak.

Orada topluca ‘Tokyo Roku hanamachi’deki’ veya ‘Altı Çiçek Kasabalar’ denir gerçi altı geyşa mahallesi, Tokyo’da, ve Shinbashi, Asakusa, Yoshicho, Kagurazaka, Hachioji ve Mukojima arasındadır.

İşte Tokyo’da iki daha popüler ve daha büyük geyşa bölgelerinin kısa bir özeti:

Asakusa

ünlü Senso-ji Tapınağı ve komşu pazarının yanında olduğu gibiBu bölge popüler bir turistik yerdir. Birçok yerli ve ziyaretçiler de restoran ve barlarda dinlenmeye saat çalıştıktan sonra buraya gel. Geyşa teahouses (ochayas) ve yaşam konaklama (okiyas) ana caddeleri uzaklıkta gizli, Senso-ji Tapınağı arkasında yer almaktadır. Bu binalar geleneksel mimarisi ve atmosfer tutmaya çalışıyoruz, bu yüzden Kyoto Gion geiko bölge çok benziyor. Bu bölgeyi ziyaret etmeden önce, izin eğitimi (denilen hangyoku) olan geyşaların ve daha küçük bayanlar ilgilenir çayevi ana bilgisayar veya okiya anne tarafından verilmiş olmalıdır. Eğer otelde kapıcı ile soruşturmak varsa, bu işyerlerinin birinde kendinize bir yemek veya içecek kitaba mümkün olabilir. Özellikle günbatışından Senso-ji Tapınağı yanındaki Kannonura Street aşağı yürüyüş yapıyorum, söz konusu kişi akşam performansları seyahat bakışta bir geyşa veya iki mümkün olabilir.

Asakusa Geisha

Kagurazaka

Bu bölge o Edo Kalesi yanında olduğu gibi başka ünlü turistik konumdur. Bu alanda nedeniyle Waseda Üniversitesi’ne ve Üniversite yakınlarda bulunan Tokyo onun genç demografik tanınır rağmen Kagurazaka elit patronları ve işadamları saat sonra ziyaret lüks ve pahalı restoranlar bir avuç vardır. Bunlardan bazıları kaiseki veya geleneksel Japon restoran bulunmaktadır. Kaiseki ‘Gıda Sanatı’ ve bu restoranlar, en az altı farklı yemekler oluşan bir akşam yemeği hizmet demektir, birbirinden güzel sundu ve titizlikle hazırlanmış. Geyşa ana veya sanatçılar gibi bazı misafirler için rezerve amacıyla bu restoranlarının çoğu, belirli bir okiya veya geyşa evinde ile ilişki var. Bu ilçesinde bir şovmen ile bir akşam yemeği rezervasyonu yapmak otel personeli sorarak rezervasyon yap. Bir İngiliz ev sahibi size eşlik ve geyşa bayanlar Japon içecek dökün ederken ince ritüelleri ve uygulamalarını açıklamak, geleneksel enstrümanlar üzerinde oyunlar ve şarkılar seslendirecek olarak turistler arasında popüler hale gelmiştir Tek konumu, Sanshuya Restaurant’tır.
Kagurazaka Tokyo
Kagurazaka

Şimdi Tokyo’nun Geisha Bölgesi ve Japon kültürüne katkılarından tüm bilgilere sahibiz. Japonya’ya sonraki ziyaretinizde gerçek geyşa karşılayabilir konusunda daha fazla bilgi için Maikoya Merkezi web sitesini kontrol etmeyi unutmayın!

Contact us : info@mai-ko.com

Rate this post
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comment

  1. No comments yet.

  1. No trackbacks yet.