Geisha & Maiko čajový obřad v Osaku


Čajový obřad bezpochyby je nejvíce jedinečnou japonskou činností, protože vám pomůže pochopit japonskou historii, hodnoty, náboženství, japonský komunikační styl a japonskou pití kultury najednou. Věděli jste, že se můžete těšit ze zkušeností s čajovým ceremoniálem více a dozvědět se více o kultuře, když je váš instruktor Maiko v tréninku? V tomto workshopu vás Maiko provede krok za krokem tradičního čajového obřadu. Jedná se o rituální činnost, při níž se připravuje a prezentuje ceremoniální čaj, který podporuje blahobyt, všímavost a harmonii. Také se nazývá cesta čaje. Čaj sám je práškový zelený čaj a nazývá se Matcha.


Aktivita zahrnuje

  • Tradiční čajový obřad vedený maiko
  • Pít zelený čaj a jíst japonské sladkosti

Japonský čajový obřad má mnoho japonských jmen: Chanoyu, sado nebo ocha. Má dlouhou historii tisíc let a má vztahy s čajovými obchodníky v Číně. Japonští mniši nejprve přinesli čajové listy během čínské dynastie Tang (618 - 907 nl) a používali je pouze v chrámech pro bohoslužby. Kněz s názvem Myoan Eisai rozšířil přesvědčení, že zelený čaj by mohl být použit pro léky a pravidelným pitím byl zajištěn dobrý zdravotní stav. Zvláště Samuraj následoval tuto praxi a rozšířil svou popularitu. Později dal další kněz nazvaný Murata Shukou, který se jmenoval otec čajového obřadu, přidáním většího významu a rituálů tím, že vyrábí práškový čaj, aby se ostatní mohli těšit. Jeho zaměření na estetiku se stalo známé a výrazně ovlivňuje čajový obřad, který dnes známe.


HIGHLIGHTS

* Vyzkoušejte pestrou škálu ingrediencí a chutí, které jsou jedinečné pro Japonsko

* Přátelský hostitel vysvětlí a předvede správné techniky vaření

* V japonské stylizované kuchyni

* Příležitosti k fotografování budou zvýrazněny v celém textu

* Zvláštní zkušenosti s vařením kostýmu Kimono

Učení se o zemi prostřednictvím kulturních workshopů a aktivit vám umožní lépe porozumět naší složité historii, ceněným společenským principům a holistickému způsobu života. Tím, že se dozvíte o Japonsku a jeho lidem, budete ponořeni do různých perspektiv a přístupů, které jsou pro tuto zemi jedinečné. Maiko Kitchen vám nabízí příležitost porozumět této kultuře prostřednictvím místních instruktorů a průvodců. Neexistuje lepší způsob, jak se naučit o novém místě z hlediska těch, kteří vyrostli a žijí v této úžasné zemi. Jaký lepší způsob, jak strávit den, než učit se tradiční, krásné nové aktivity s znalým učitelem v malebném prostředí? Nenašli byste přátelštější lidi, kteří by vám pomohli zažít Japonsko v celé své kráse.


Japonský vařící dílna vám poskytne jedinečnou zkušenost: učení tradičních japonských jídel od místních kuchařů v Japonsku! Osaka je považován za hlavní jídlo v Japonsku a je zde mnoho chutných jídel z oblasti, které můžete vyzkoušet. Nejen, že se dostanete k jídlu tohoto vynikajícího jídla, ale naučíte se, jak to udělat sami, abyste mohli slavit doma!


V tomto dílně vás kvalifikovaný instruktor provede krok za krokem obvyklého japonského jídla. K dispozici je řada různých kurzů vaření, z nichž můžete vybírat, včetně obědů, večeří a cukrářských tříd. Poslední je velmi unikátní, jelikož japonské dezerty mají výraznou chuť, protože historie vaření v Japonsku neobsahovala zpracovaný cukr až před pár sto lety. Naučíte se ještě víc o japonských příchutích, stejně jako o sortimentu použitých nádob a vysvětlení potřebných technik, při vaření velkého jídla!

MAIKOYA CZE

Maikoya Kontaktujte hostitele

Maikoya Osaka nabízí jedinečné kulturní zážitky, kde se návštěvníci mohou angažovat v různých kulturních aktivitách, jako je tradiční čajový obřad, japonská kaligrafie, origami, kimono dresing a mnoho dalšího. Maikoya Osaka je jediným místem v Japonsku, kde se návštěvníci mohou setkat a chatovat s maiko v tréninku kdykoli v roce.

Učení se o zemi prostřednictvím kulturních workshopů a aktivit vám umožní lépe porozumět naší složité historii, ceněným společenským principům a holistickému způsobu života. Tím, že se dozvíte o Japonsku a jeho lidem prostřednictvím aktivit a lekcí, jako je čajový obřad, kimono oblékání, japonská kuchyně a život samuraje, budete ponořeni do různých perspektiv a přístupů, které jsou pro tuto zemi jedinečné. Maikoya vám nabízí příležitost porozumět této kultuře prostřednictvím místních instruktorů a průvodců. Neexistuje lepší způsob, jak se naučit o novém místě z hlediska těch, kteří vyrostli a žijí v této úžasné zemi. Jaký lepší způsob, jak strávit den, než učit se tradiční, krásné nové aktivity s znalým učitelem v malebném prostředí? Nenašli byste přátelštější lidi, kteří by vám pomohli zažít Japonsko ve své kráse.

Zavolejte Maikoya: 06-6556-6257