Kyoto'da Japon çay töreni (rahat kıyafetler)

Kyoto'da çay töreni Kyoto'da çay seremonisinin tadını çıkarın. Geleneksel olarak çay seremonisi yukata veya kimonoda en çok keyif alır. Ancak yolcuların rahat kıyafetlerle eğlenmelerine izin veriyoruz. Bu yüzden Kyoto'daki bu kültürel ritüeli kıyafetlerini değiştirmeden hala tadını çıkarabilirsiniz. Tören 40 dakikadan fazla sürmez. Personelimiz, binada olduğunuz sırada size bazı benzersiz heykeller, figürler ve minyatür simge yapılar gösterecektir. Antik tarzda çay seremonisinde yeşil çay (Matcha) yapacaksınız. Japon çay seremonisinde pek çok isim var: Chanoyu, sado veya ocha. Bin yıllık geçmişi ve Çin'de çay tüccarları ile bağları var. Japon rahipleri ilk olarak Çin Tang hanedanlığı döneminde çay yapraklarını geri getirdi (618 - 907 MS). Dini hizmetler için tapınaklarında kullandılar. Myoan Eisai adlı bir rahip, yeşil çayın ilaç ve daha iyi bir sağlık için kullanılabileceği inancını yaygınlaştırdı. Ayrıca samuray bu uygulamayı takip etti ve popülaritesini yaydı. Daha sonra Murata Shukou adlı bir rahip daha çok önem ve ritüeller ekledi. Toz çay yaptı, böylece başkaları zevk alabilirdi. Estetiğe odaklandı ve bugün bildiğimiz çay seremonisini büyük ölçüde etkiledi. Aktivite içerir
 • Bir çay ustası tarafından yönetilen geleneksel çay töreni
 • Yeşil çay içmek ve Japon tatlılarını yudumlamak
YÜKSEK ÇALIŞMALAR * Japonya'ya yapacağınız gezinin fantastik anılarını yaratın * Fotoğraf çekmek için fırsatlar sunulacaktır * Japon kültürünün özel deneyimi * Çocuklarla keyifli bir deneyim * Japon kültürünün tarihini öğrenmek Kültürel tarih ve bu tören boyunca herkesin kullandığı rafine teknik . Her öğretim üyesinin bir tören olarak kullandığı kültürel tarih ve rafine teknik.
Japon Çay Töreni Atölyeleri, Golden Pavillion bölümünde veya Maikoya Kyoto'nun Edo tarzı Odası'nda yapılmaktadır. Bu popüler Shinsaibashi alışveriş bölgesinde, Kyoto'da yepyeni bir turistik ve eğlence kompleksi. Seminerin sonunda, Maikoya Kyoto'da bir dizi başka etkinlik ve seminere devam edebilirsiniz. Ya da hiç unutmayacağınız bir Japon kültür deneyimi yaratmak için Maiko Cafe'de rahatlayın. Bu atölyede, kaliteli bir eğitmen, geleneksel çay seremonisini adım adım gerçekleştirecektir. Bu, törensel çayın iyi oluş, farkındalık ve uyumu geliştirmek için hazırlandığı ve sunulduğu ritüel benzeri bir etkinliktir. Ayrıca Çay Yolu denir. Kullanılan toz yeşil çay Matcha denir. Bir kültür atölyeleri ve aktiviteleri ile bir ülke hakkında bilgi edinin. Japon tarihi, sosyal prensipleri ve yaşam tarzını daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Maikoya, bu kültürü yerel eğitmenler ve rehberler tarafından anlama fırsatı sunuyor. Yeni bir yer öğrenmek için daha iyi bir yol yoktur. Güzel bir ortamda bilgili bir öğretmenle geleneksel, harika yeni bir aktivite öğrenerek gününüzü geçirebilirsiniz. Japonya'yı tüm ihtişamıyla öğrenmenize yardımcı olacak daha dost insanlar bulamazsınız.

Bu Çay Töreni Atölyesinde ne bekleyebilirsiniz? Kültürel etkinlikleri bir farkla sergiliyoruz!

 • Dostça bir rehber bu tören için doğru görgü ve sembolizmi açıklayacaktır.
 • Bu ritüel sırasında verilen geleneksel yiyecek ve içecekleri deneyin
 • Güzel tarihi dekor ile geleneksel bir çay odasında düzenlenmiştir
 • Fotoğraf çekmeye yönelik fırsatlar sağlanacaktır.

Atölyeniz şunları içerecektir:

 • Japon çay törenine ve ilgili ritüellere giriş
 • Bu, İngilizce bilen güleryüzlü bir eğitmen tarafından verilmektedir.
 • Eğitmen, Japon Çay Töreni'nde yıllarca eğitim almış bir profesyoneldir.
 • Geleneksel yeşil matcha çayını ve Japon usulü tatlıları denemeniz için teşvik edileceksiniz.
 • Sadece geleneksel çay töreni gereçleri kullanılacaktır.
 • Atölye 6 ya da öylesine küçük bir sınıfta öğretilecek
 • Geleneksel Japon dekoru ve mimarisinde dekore edilmiş bir sınıfta rahatlayın
 • Törenin tarihçesi ve tekniği ile ilgili açıklamalar
 • Kyoto'nun merkezindeki Maikoya Kyoto binasında yer almaktadır.
 • Eğer uyarı verirseniz, rehberler Kyoto'daki seçtiğiniz tren istasyonundan sizi alabilir.
Japon kültürünü, tüm duyularınızla öğrenin - özellikle de sizin harikalarınız!

Bugün kitap!

Çocuklara yetişkinlerin eşlik etmesi gerekmektedir Tüm yetişkinler için yetişkin fiyatları geçerlidir *** Lütfen yemek alerjiniz, helal, vegan veya vejetaryen tercihleriniz varsa bize bildirin.
Kyoto Maikoya'daki türbeler ve tapınaklar Kyoto Maikoya'daki tapınak ve tapınaklar
kintsugi sınıfı Kyoto Çay kabı